Müftülük il ve ilçelerde din işlerine bakmakla yetkili olan kurumlardır. Fetva verebilen, camiler ve din insanlarından görevli olmaktadır. Toplumları din mevzusunda aydınlatan insanoğlu müftülükler tarafınca belirlenerek atamaları yapılır. Sözlü ve yazılı olmak suretiyle kendilerine yöneltilen soruları cevaplar. Camilerin açılış ve kapanış saatleri belirtilir. İbadet etmek için belirlenen bölgeleri izine açar. Hac ve umre işlemlerimizi müftülüklerden yaptırabiliriz. Dini mevzular, hac, umre işlemleriniz için iletişime geçerek data alabileceğiniz makamdır. Her ilin ilçenin kendisine özgü müftülükleri bulunarak hizmet vermektedir.

Müftülük Çalışma Saati
Sabah: 08.30 – 12.30
Öğle tatili: 12.30 – 13.30
Öğleden sonrasında: 13.30 – 17.30

Müftüler yazıhane alanında çalışmalarını yapar. İl ve ilçenin kamu yöneticileri ile devamlı etkileşim halindelerdir. Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı olarak müftülüklerde memurlar vazife alır. Camilerin yapılmasına yönelik yardımlar, imam, cami hocalarının atanması şeklinde bir oldukca mevzuda hizmet alınabilir. Dini mevzularda aklınıza takılan her türlü probleminin doğru yanıtını müftülüklerden alabilirsiniz. Bulunduğunuz bölgenin müftülükleri ile iletişime geçerek din mevzusunda yardım alınabilir.

Hac, fetva, Kabe de rehberlik, kuran kursları, kutsal gün ve gecelerde programlar, camilerin giderleri, inşaatı şeklinde mevzularda destek olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir