Yayınlandığı dönemde reyting rekorları kıran Muhteşem Yüzyıl dizisi aradan seneler geçmesine karşın halen popülerliğini koruyor. Peki dizide Şehzade Selim karakterini hangi oyuncu canlandırdı? İşte zamanı dönem dizisinin ana karakterlerinden kabul edilen Şehzade Selim hakkında bilgiler.

İlk kısmı 5 Ocak 2011 tarihinde Show TV ekranlarında gösterilen ve toplam dört sezonluk çekimlerin peşinden 11 Haziran 2014’de final meydana getiren Muhteşem Yüzyıl dizisi yalnızca Türkiye’de değil, tüm dünyada ses getirmeyi başarmıştı. Peki dizide Şehzade Selim rolünü hangi oyuncu canlandırmıştı?

Muhteşem Yüzyıl Şehzade Selim kimdir?

Yönetmenliğini Taylan Biraderler (1-103), Yağız Alp Akaydın (104-139) ve Mert Baykal’ın (104-139) yapmış olduğu, senaristliğini Meral Okay (1-56) ve Yılmaz Şahin’in (57-139) değindiği Muhteşem Yüzyıl dizisi toplamda 139 bölüm sürdü. Dizide Şehzade Selim karakterine Engin Öztürk yaşam verdi. Engin Öztürk dizinin ilk kısmı yayınlandığında 24 yaşındaydı, son bölüm yayınlandığında ise 27 yaşındaydı.

Şehzade Selim’in çocukluk hali Yiğit Üst tarafınca canlandırıldı.

Muhteşem Yüzyıl oyunculuk performansları, mekan ve giyim seçimleri ile yayınlandığı dönemde büyük övgü topladı. Sadece zamanı vakaları saptırmak ve halka yanlış şuur aşılamak mevzusunda kamuoyundan ve devrin siyasetçilerinden negatif yönde eleştiri topladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir