Mutfak dolaplarına sıçraya yağlar temizlenmemesi durumunda, mutfak dolapları üstüne yer edinirken temizliğin fazlaca daha ciddi boyutlarda olmasına niçin olmaktadır. Mutfak dolaplarının temizliği öteki temizlik yöntemlerine öre fazlaca daha duyarlı davranılması ihtiyaç duyulan durumlardan bir tanesi olurken, mutfak dolaplarının temizliğinin nasıl yapılması gerektiğine dair tüm bilgileri yazımızdan öğrenebilirsiniz. İşte mutfak dolaplarına sıçrayan yağ lekelerini temizleme şekilleri…

Bu yöntemler tüm yağları yok ediyor

Mutfak dolaplarına sıçrayan yağ lekeleri pek fazlaca kadının en muzdarip olduğu konulardan bir tanesi olurken, dolap yüzeylerine herhangi bir hasar vermeden temizliğin sağlanılması son aşama mühim olan hususların başlangıcında gelmektedir. Bilhassa renkli mutfak dolap kapakları, çeşitli ürünler ile karşılaştığında büyük seviyede renklerinde çeşitli ölçülerde solma durumu meydana gelirken, mutfak dolaplarını organik temizlik ürünleriyle silmek fazlaca daha sıhhatli olacaktır. Mutfak dolaplarınızı etkili bir halde temizleyebilmek için şu adımları uygulamayı kesinlikle dikkatsizlik etmeyin!

Mutfak dolaplarını temizliğe hazırlayın

Mutfak dolaplarını temizlemeye başlamadan evvel mutfak dolaplarını temizliğe hazırlamak fazlaca daha sıhhatli bir yöntem olacaktır. Mutfak dolaplarını temizliğe sağlayacak yöntemlerden bir tanesi şüphesiz dolapların içerisinin temizliğiyle alakalıdır. Mutfak dolaplarının içinde yer edinen tüm kırıntılardan kurtulmak için mutfak dolabının içini elektrik süpürgesiyle çekmek son aşama etkili bir yöntem olacaktır. Elektrik süpürgesiyle mutfak dolaplarının içerisinin çekilmesi temizliğin ergonomik bir halde bitmesine de destek olacaktır. Tüm dolapların içerisini süpürdükten sonrasında mutfak dolaplarınız temizlenmeye ve kirlerinden arınmaya hazır hale gelecektir.

Mutfak dolaplarına sirkeli çözüm

Mutfak dolaplarında bulunan lekeleri temizlemenin en kolay ve etkili şekillerinden bir tanesi şüphesiz sirkedir. Sirke temizlik noktasında çoğunlukla karşımıza çıkan bileşenlerin başlangıcında gelirken, mutfak dolaplarının temizliğinde de kuşkusuz en iyi olan yöntemlerden bir tanesidir. Sirkeyi, mutfak dolaplarının temizliğinde kullanmak için ilk olarak uygun bir kabın içine bir miktar kadar bulaşık deterjanı ve 1 çay bardağı kadar sirke ilavesinde bulunun. Mutfak dolaplarının sayısına gore üstüne su ilave edin ve tüm malzemelerin birbirine karışmasını sağlayın. Akabinde kirlenmiş ve yağlanmış olan mutfak dolaplarınızı bu su yardımıyla güzelce paklayın. Temizlik esnasında yumuşak bir süngerden yardım alabilir akabinde mikrofiber bez yardımıyla mutfak dolaplarınızı durulama işlemi içinde bulunabilirsiniz.

Arap sabunu yağları anında yok ediyor

Mutfak dolabında bulunan yağları temizlemeye destek olan bileşenlerden bir tanesi de şüphesiz arap sabunudur. Arap sabunu direkt olarak, yağların temizlenmesine endeksli olması dolayısıyla mutfak dolaplarında bulunan yağların kısa süre içinde temizlenmesine destek olmaktadır. Arap sabununu uygun bir kabın içinde bir miktar su ile açıp benzeşik formuna getirin. Akabinde uygun bir bez yardımıyla mutfak dolaplarınızın temizliğini güzelce sağlayın. Arap sabunun içinde yer edinen bileşenler yağların yüzeyden kısa süre içinde arınmasını sağlarken bununla birlikte mutfak dolaplarınızın herhangi bir halde zarar görmesinin de büyük seviyede önüne geçmektedir.

Karbonat ve elma sirkesi farkını görün

Karbonat ve elma sirkesinden oluşan formüller temizlikte son aşama etkili sonuçların doğmasına destek olurken, bu ikili mutfak dolaplarının yağlarını temizleme noktasında da son aşama etkili oluyor. Uygun bir kabın içine bir fincan elma sirkesi ile 2 paket karbonatı alın. Akabinde bu maddelerin üstüne bir miktar kadar ılık su ilavesinde bulunun. Tüm malzemeler benzeşik bir halde karıştıktan sonrasında uygun bir bez yardımıyla tüm mutfak dolaplarınızın temizliğini sağlayın. Bu karışım ile sağlayacağınız temizlikten fazlasıyla memnun duracak ve dolaplarınızın temizliğini bu formülle sağlayacaksınız.

Video: Mutfak Dolabı Temizliği! | Ergonomik 3 Yöntem İle Kolayca Paklayın!

https://www.youtube.com/watch?v=yK_wMxNquQcVideo can’t be loaded because JavaScript is disabled: Mutfak Dolabı Temizliği! | Ergonomik 3 Yöntem İle Kolayca Paklayın! (https://www.youtube.com/watch?v=yK_wMxNquQc)
Yukarıda yer edinen temizleme şekillerinden dilediğinizi seçerek mutfak dolaplarınızda bulunan tüm yağ lekelerinden anında kurtulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir