Hanım adam fark etmeksizin nerede ise hepimiz mutfağının hijyen içinde oldukça sıhhatli bir durumda olmasını ister. Mutfağın pırıl pırıl ve temiz bir görüntüde olmasını sağlamak için düşünülenin aksine fazlaca büyük mesailerin harcanmasına gerek bulunmuyor. Doğru yöntemler ve doğru ürünlerin tertipli kullanımı mutfağınızın hijyenli ve sıhhatli bir yere dönüşmesini sağlarken bu, mutfağın eğer olmazsa olmaz yağ lekelerine veda etmiş oluyorsunuz. Bilhassa mutfak dolaplarınızda ve tezgahınızda bulunan yağ lekelerini kısa süre içinde temizlemek ve mutfağınızın hijyeni bolca bir ortama dönüşmesini sağlamak için bu şekilleri uygulayabilirsiniz…

Mutfak temizliğinde nelere dikkat edilmesi gerekir?

Meydana getirilen yiyeceklerden sonrasında mutfak dolaplarının yüzeylerinde büyük seviyede yağ lekeleri ve buğu dolayısıyla kirli bir görüntü oluşmaktadır. Bu durumu ortadan kaldırmak ve mutfak dolaplarının mütemadiyen temiz olmasını sağlamak amacıyla yapılması ihtiyaç duyulan belli başlı uygulamalar bulunmaktadır. Bu uygulamaların tertipli olarak yapılması mutfağın derinlemesine temiz olmasını sağlarken hem de mutfağın fazlaca daha streil bir ortama dönüşmesine destek olacaktır. Mutfak dolaplarınızda bulunan yağ ve kirleri temizlemek için tercih edilen yöntemler de bir fazlaca önemlidir. Yanlış uygulamaların yapılması ya da yanlış deterjanların kullanılması mutfak dolaplarının yüzeyinin çizilmesine ve hatta deformasyona uğramış olmasına niçin olmaktadır. Bu durumun önüne geçerek mutfak temizliğinizi sağlamak için mutfak dolaplarınızın çizilmesine niçin olmayacak ve hem de kirlerden kısa süre içinde arınmasını sağlayacak ürünler kullanmanız gerekmektedir.

Bulaşık makinesi tabletleri

Mutfak dolaplarının temizliği için kesinlikle bunu kullanın!

Bilhassa son dönemlerde pek fazlaca insan tarafınca kullanılan ve etkileriyle bir fazlaca şaşırtan bulaşık tableti, mutfak dolaplarının temizliğini kısa süre içinde yaparken hem de inatçı lekelerin yüzeylerden temizlenmesini sağlamaktadır. Mutfak dolaplarınızı bulaşık tableti ile silmeniz, dolaplarınızda bulunan tüm kirlerin arınmasını sağlarken hem de mutfak dolaplarınızın parlamasına da destek olacaktır. Son dönemlerin olağanüstü şekillerinden bir tanesi olan bulaşık tableti deterjanını, mutfak dolaplarının temizliğinde kullanmak için içerisi boş ve temiz bir şişeye tablet içindeki deterjanı alın. Deterjanı sprey şişesinin içine koyduktan sonrasında üstüne kaynar su ilave edin ve güzelce çalkalayın. Çalkalama işleminde sonrasında, mutfak dolaplarınızın yüzeyine direkt olarak sıkmaktan kaçınarak mikrofiber bezinize hazırladığınız deterjanlı suyu sıkın ve güzelce silin. Tüm dolaplara silme işlemini  tamamladıktan sonrasında duru su ile durulamaya itina gösterin. Durulama işleminden sonrasında mutfak dolaplarınızın tüm kirlerden arındığını görürken hem de mutfak dolaplarınızın yüzeyleri parıldayacak. Bu yöntemi tertipli olarak uygulamanız mutfak dolaplarınızın temizliği ve mutfağınızın hijyeni açısından oldukça mühim bir yöntemdir. Hazırladığınız bulaşık deterjanlı suyu hem de tezgah aralarına sıkıp silmeyi de deneyebilirsiniz. Orada bulunan yağ lekelerinin temizlenmesine destek olacak bu yöntem mutfağınızın pırıl pırıl olmasına destek olacaktır.

Karbonat

Video: BULAŞIK TABLETİYLE MUTFAK DOLABI SİLME bulasık tabletiyle mutfak silme

https://www.youtube.com/watch?v=7wjVzRMSndMVideo can’t be loaded because JavaScript is disabled: BULAŞIK TABLETİYLE MUTFAK DOLABI SİLME bulasık tabletiyle mutfak silme (https://www.youtube.com/watch?v=7wjVzRMSndM)

Mutfak dolaplarına sirke ve karbonat karışımı

Temizlik denildiğinde akla gelen iki madde olan sirke ve karbonat bileşenleri mutfak dolaplarının temizliğinde de karşımıza çıkıyor. Olağanüstü bir güç olan bu ikili, tüm sıkıntılı kirlerin üstünden geliyor. Sirkeyi ve karbonatı uygun bir sprey şişesinin içine alın. Sirke ve karbonatı iyice karıştırın. Karıştırma işleminden sonrasında, lekeli olan mutfak dolaplarınızın üstüne güzelce sıkın ve uygun bir bez yardımıyla yüzeyi güzelce paklayın. Temizleme işleminden sonrasında mutfak dolaplarınızın tamamının derinlemesine temiz bulunduğunu ve oldukça hijyenik bir görüntüde bulunduğunu görmüş olacaksınız. Bu iki yöntemi de tertipli aralıklarla mutfak temizliğinizde kullanmanız, mutfağınızın fazlaca daha sıhhatli ve temiz bir alana dönüşmesine destek olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir