En oldukca üye olunan digital uygulamalardan birisi Netflix’tir. Netflix kullanıcılar için çeşitli içerikler bulunduruyor. Netflix birçok dizi ve film seçeneğini seyirciye belirli bir ücret karşılığı sunuyor. Netflix’e üye olmak istediğinizde Netflix in üyelik planlarından kendinize en uygun olanı seçerek devam edebilirsiniz.

Bunlar temel plan, standart plan ve hususi plan olmak suretiyle 3 çeşittir. Temel plan için aylık 17,99 TL, standart plan için aylık 29,99 TL ve hususi plan için aylık 41,99 TL ödenir. Netflix’de üyelik başlatmak için sırasıyla bazı işlemler uygulanır. Ilk olarak ana sayfaya e-posta adresi girilir. Karşınıza çıkan ekrandan plan görüntüle butonuna basılır ve ödeme planına bakılır.

Uygun ödeme planı seçildikten sonrasında ‘devam’ tuşuna basılır ve sonrasında ekrana kredi kartı bilgilerinin girilmesi istenir. Üyeliğini iptal etmek isteyen kişiler ise bu işlemlerden değişik işlemleri sonrasında gerçekleştirmesi gerekir.

Netflix üyelik iptali

Bilgisayardan Netflix Üyeliği Nasıl İptal Edilir ?

Bilgisayardan Netflix üyelik iptal etmek için yapılması ihtiyaç duyulan bazı aşamalar vardır. Netflix üyeliğini iptal etmek için lüzumlu aşamalar sırayla bilgisayardan yapılır. Bu aşamalar adım adım uygulanır.

  • İlk olarak web tarayıcı üstünden Netflix açılır ve hesaba giriş yapılır.
  • Ekranın sağ üst köşesinde hesaba ilişik simgeyi görülür.
  • Buradaki simgeye tıklanır ve karşınıza çıkan menü de ‘ hesap’ seçeneğine girilir.
  • Bu ekranda hesap ayarları açılır ve Üyelik ve Ödemeler başlığı altında ‘Üyeliği İptal Et‘ butonuna basılır.

Hemen sonra Filmin Sonuna mı Geldik? Başlıklı bir kutu ekranda açılır ve buradaki ‘İptal İşlemini Tamamla’ butonuna basarak Netflix üyeliği iptal edilir.

Netflix üyeliği sonlandırma tamamlandıktan sonrasında hala üyelik sonlandırma mevzusunda güvenilir olunmadığı süre ‘Daha Düşük Plana Geç’ butonu ile daha düşük ücretli Netflix planına geçiş yapılır. Böylece tam olarak karar verilene kadar Netflix kullanılmaya devam edilir.

Netflix üyelik iptal oldu

Netflix üyeliğinizi iptal etmek için aşağıdaki adımları seyredebilirsiniz:

  1. Netflix internet sayfasına giriş yapın ve hesabınızın ayarlarına gidin. Bu çoğu zaman hesabınızın profil fotoğrafının üstüne tıklayarak yada hesabınız menüsünden erişilebilir.
  2. Ayarlar bölümünde, üyeliğinizi iptal et seçeneğini bulun ve bu seçeneğe tıklayın.
  3. Iptal işleminin onayını isteyen bir ekran görünecektir. Iptal etmeyi hakkaten istediğinizden güvenilir olduğunuzda, onaylayın ve işleme devam edin.
  4. Netflix üyeliğinizi iptal ettikten sonrasında, hesabınızın üyelik bilgilerini ve kullanıcı verilerini koruyacağız. Sadece, bu verileri herhangi bir zamanda silme hakkını saklı tutarız.

Bu adımları izleyerek Netflix üyeliğinizi kolayca iptal edebilirsiniz. Eğer bu adımları izlerken herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, lütfen Netflix alan kişi hizmetlerine başvurun ve size destek olmaları için onlarla iletişime geçin.

Netflix Erken İptal Edilirse Ne Olur?

Netflix üyeliğinizi erken iptal ettiğinizde satmaca periyodunun sonuna kadar kullanmaya devam edebilirsiniz.

Netflix Para İadesi Nasıl Yapılır?

Netflix den para iadesi nasıl yapılır hakkında doğru informasyon almak için canlı hizmeteler bölümünden alan kişi temsilcisi ile iletişime geçip para iadesi mevzusunda doğru bilgiye ulaşılır. Yapmanız ihtiyaç duyulan üyeliğiniz kapattığınızı bildirmeniz ve bilgileriniz doğru olarak karşı tarafa iletmeniz bunu için kafi olur.

Netflix Otomatik Ödemeye Kapama Nasıl Yapılır?

Satın alan temsilcisinden alınan canlı destekten sonrasında iade bilgisi verilir.30 gün yada ödeme tarihinizin olduğu günden bir sonraki ay hesabınıza yatmış olur.

Seyredin: Netflix Üyeliği Nasıl iPtal Edilir?

https://www.youtube.com/watch?v=RSpDO2A7xqMVideo can’t be loaded because JavaScript is disabled: Netflix Üyeliği Nasıl iPtal Edilir @Netflix @Netflix Türkiye (https://www.youtube.com/watch?v=RSpDO2A7xqM)

Netflix Üyeliğini İptal ettikten Sonrasında Ödeme Yapmak Gerekiyor Mu?

Netflix üyelik iptal işlemi tamamlandıktan sonrasında satmaca ödeme gününüz gelmiş ise hesabınız otomatikman kapanır ve sizden herhangi bir ödeme talep edilmez. Fakat satmaca ödeme gününüz geçmiş ise içinde bulunduğunuz ayın tutarı sizden talep edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir