(*5*)Netflix’de Değişimi Mevzu Alan Yılbaşı Filmleri

Yeni yıl yaklaşırken, Netflix şimdiden etrafımızı yılbaşı ağacı şeklinde süslüyor. Dopdolu benzinli geyikleriyle gelen Noel Baba, film hayatına da mucizeler getiriyor. Ökse otundan sıcak çikolatadan daha fazlası var. Hepimiz bir araya vardığında, küsler barıştığında ya da bireyler değiştiğinde izleyici istediğini alıyor. Filmi çeken de mutlu izleyen de. Dijital Platformlarda yeni yıl sezonu birden bire fenomen hale geldi. Noel Baba’nın maaşını 2 katına çıkarmak gerek, bacaya not bırakın! Sizler için değişimi ön plana çıkaran Netflix yılbaşı filmleri için 5 tavsiye listeledik. Sayfamızın yeni köşesi ve buradaki ilk yazımla sizleri karşılamak istedim. Bir bakalım, sıcak çikolata erimeden hangisi şeker ihtiyacınız olan şeyi karşılayacak?

Netflix Yılbaşı Filmleri İçin 5 Tavsiye!

  • Noel’e Yakışır Bir Düğün (A Wedding For Christmas- 2018)

Yılbaşı için çam ağaçları satan dedelerine ilişik bir çiftlikte Haley, kardeşi ve yakın arkadaşları Carter ile çocukluklarını geçirmiştir. Aradan seneler geçer. Haley, işkolik düğün planlayıcısıdır ve sevgilisi ile yoğunluktan birbirlerini sevecek vakitleri bile yoktur. Kardeşi ise nişanlısı ile evlenme planlarında değişim ister, çiftliğin ağaçlarının altında düğün yapmayı öne sürer. Tepetaklak olan tüm düşüncelerle beraber Haley, kendini o çiftlikte bulur. Yeni sahibi ise çocukluk arkadaşları Carter’dır. Şansına otomobili bozulan Haley, kardeşine yakışır bir düğün yapabilecek mi? Carter ile Haley’in kimyaları çarpışacak ve işler yolundan çıkacaktır. İşkolik bir karı, değişebilecek midir?

Hani derler ya işi başından aşkın olanın, hırsı sırtındadır. O şekilde bir karmaşanın içinde ve kent sosuna batırılmış yaşam, kasaba yaşamına gittiğinde bazı şeyleri farklıdır. Sevgiyi büyük yerde bulamayanlar, minik şehirlerde arar. Peki ya Haley, kardeşinin düğünü, işi ve yaşamı içinde sıkışıp kalmış olduğu yerden çıkabilecek midir? Keyifli, üzmeyen, nostaljik bir çocukluk öyküsü sunan ve kasaba yaşamına uzak insanların zorunlu kaldığındaki komedisi sizleri bekliyor. Sevmek için ökse otunu beklemeyin!

Yönetmen: Fred Olen Ray

Oyuncular: Cristine Prosperi, Colton Little, Vivica A. Fox

Yıl-Ülke: 2018- ABD

Tür: Duygusal

  • Dolly Parton ile Noel Mucizesi(2020)

Birbirinden  meşhur ve sevilen bir kadronun başlangıcında Dolly Parton var. Değişiklik hikayelerinin ve Noel’in aranan isimlerinden bulunduğunu bildiğimiz bir zamanda imdada yetişti. Kasabanın yıkılıp yerine avmsinin yapılacak olması, halkı galeyana getirir. Ayaklanan sakinlerin huzurunu korumuş olan meleklerimiz, eski aşkından kalan sırları ve fena olmayı yeğleyen yaşlı kadının yaşamı, iyi mi değişecektir. Dolly Parton dokunuşlarının parfüm şeklinde üstünüze sinebileceğini unutturmayıp, size neler yapmış olacaktır?

Yetişmen Melek’den fena kalpli hanıma ve yaşlısından çocuğuna kadar unutulmamış bir değişime tanıklık edeceksiniz. Aşk, entrika ve kar üçlüsünün noel babanın çantasında tüy oluşu için geç değil. Müzikalin, öteki işlere bakılırsa sözlerden ön plana çıkmış olduğu masalsı bir hikayeye göz atın.

Yönetmen: Debbie Allen

Oyuncular: Dolly Parton, Jeanine Mason, Christine Baranski,Treat Williams

Yıl- Ülke: 2020- ABD

Tür: Müzikal

  • Noel Prensi(2017)

Gazetecilikte ön plana çıkmak isteyen ve sektörde başarı göstermesine izin verilmemiş Amber, Aldovia’ya gider ve kraliyete girmek için Prenses Emily’nin öğretmen rolünü üstlenir. Şu koca dünyada kral olmak istemiyorum u dert edinen, her insana bu dertle savaşım ettirsin diye ağıtlar yaktığınız, kıskanılacak yaşama haiz olan Richard’ın gerçek yaşamına dair bilgilerinde aşk mı iş mi derken; ortalık yangın yeri!

Bir kraliyete o denli rahat mı girilir, kim bilir fakat hikayeden şaşmayalım, yeni yıla yaklaşırken ağzımızın tadını kaçırmayalım halinden kendinizi alamayacağınız, kraliyetteki dertlere ve kurallara  yeni bir perspektif sunan 3 serilik bir film. Dördüncüsü gelir mi kim bilir fakat gelse de kötü olmaz!

Yönetmen: Alex Zamm

Oyuncular: Rose Mclver,Ben Lamb, Honor Kneafsey, Alice Krige

Yıl: 2017- ABD

Tür: Duygusal – Güldürü

  • Bir Sindirella Hikayesi

Bir tek şu dünyada Kibritçi Kız’a mı mutlu son yazamadık diye hayıflanmaya devam ettirecek, fakat küllerinden eski masallar doğacak işlerden birini hatırlatmaya gönül veren Külkedisi Masalı, öteki çevirilerinden değişik bir yöne evrilmeye ışık tutuyor. Noel temasıyla yaşamımıza sirk yaşamını noksan etmemeye tepinen ve para kazanmaya çalışan Kat, üvey anası Deidra ve iki kızı ile yaşamaktadır. Wintergarden ailesinin balo daveti ve Kat’in müzisyen olma tutkusu içinde mekik dokuyan bir yaşam, gururla gösterilmekte.

Yıl- Ülke: 2019- ABD

Yönetmen: Michelle Johnston

Oyuncular: Laura Marano, Gregg Sulkin

Tür: Müzikal- Duygusal

  • The Knight Before Christmas(2019)

Vanessa Hudgens’ı telefonla aradığınızda ulaşamıyorsanız, bilin ki Noel filmi çekiyordur. 14. Yüzyılda şövalye olmaya çalışan, bu kadar da zor olmamalı be yaşam; atlar gidecek faytonlar kalkacaktan haberi olmayan garibimiz Sir Cole, bir perinin sözüyle hareket edersek olacağı bu fakat geliyor gelmekte olanı da aklından çıkarmayarak 21.Yüzyıl’a şu demek oluyor ki günümüze gelen Sir Cole, sütten ağzı yansa da yoğurtları yere döken, kalbi kırık aşık lise öğretmeni Brooke ile karşılaşır. Yılbaşı arifesinde görevini bulmaya çalışan Sir Cole, şövalye olup tarihin tozlu sayfalarında 25. Bölümde kendine ayraç mi açtıracaktı, yoksa eski defterleri ben geride bırakalım, periye teşekkür edelim birbirimizi sevelim mi dedirtecekti? Zamansız aşkların, tam zamanında hikayesi sizleri bekliyor.

Yönetmen:  Monika Mitchell

Yıl- Ülke: 2019- ABD

Oyuncular: Vanessa Hudgens, Josh Whitehouse, Harry Jarvis

Tür: Güldürü

Holidate, Prenses Switch, Noel Mirası filmlerine ve kendinize iyi bakmayı ihmal etmeyin.

Film Eleştirmeni Selim ŞENTÜRK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir