Willie Green, Phoenix Suns’taki iki sezonluk destek alıştırmacı görevinin arkasından New Orleans Pelicans’a katıldı.

New Orleans Pelicans, Phoenix Suns’ın asistanı Willie Green’i yeni baş antrenörü olarak işe aldı.

28 Temmuz’da 40 yaşına giren eski bir NBA oyuncusu olan Green, son beş senedir NBA destek antrenörü olarak vazife yaptıktan sonrasında ilk kez baş antrenörlük meydana getirecek. Green, salı günkü NBA finallerinde Phoenix ile Milwaukee’ye yenik olmuştu.

Pelicans’lardan meydana getirilen açıklamada şu sözler ifade edildi: “Willie, NBA’deki en elit destek koçlardan biri olarak kendini kanıtladı. Basketbol operasyonlarından görevli başkan yardımcısı David Griffin Perşembe günü yapmış olduğu açıklamada, bu durumun onun büyük seviyede yorulmak bilmeyen bir emek verme etiği ve karakterin özgünlüğünden kaynaklandığını söylemiş oldu.

“Hem bir koç hem de eski bir oyuncu olarak takımımıza mühim seviyede basketbol bilgisi ve deneyiminin yanı sıra muhteşem liderlik nitelikleri getiriyor. Oyuncular, kulüp çalışanı ve taraftarlarla aynı şekilde bağlantı kurma mevzusunda doğuştan gelen bir kabiliyeti var.”

Green, 2017 ve 2018’de Warriors ile NBA şampiyonluğu kazanan iki takımın üyesiydi. Green, New Orleans’ta oynadığı sırada New Orleans’ta baş alıştırmacı olan Monty Williams’ın başkanlığındaki ekibe katılmak için iki sürem ilkin Phoenix’e taşındı.

Suns ile Green, takımın müdafa sisteminin mimarı olarak geniş seviyede saygınlık sahibi olmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir