Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nun bugün yapmış olduğu toplantıdan istifa sonucu çıkarken spor severler Nihat Özdemir’in istifa nedenini araştırıyor.

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nun bugün yapmış olduğu görüşmede, Nihat Özdemir’in görevinden istifa etmiş olduğu açıklandı. Yönetim Kurulu’nun almış olduğu kararla, Türkiye Futbol Federasyonu’na Başkan Vekili Sayın Servet Destek vekâleten başkanlık edeceği bildirildi.

Nihat Özdemir neden istifa etti?

Nihat Özdemir’in TFF başkanlığından istifa etme sebebi açık bir halde belirtilmezken spor kamuyounda yorumcular kendisinin emirle görevi bırakmış olabileceği ihtimali üstünde duruyor.

Vazife süresi süresince Türkiye A Mlli Futbol Ekibi Euro 2020 Elemeleri’ni başarıyla geçmeyi başardı, sadece gecikmeli olarak düzenlenen turnuvanın en fena takımlarından biri oldu ve gruplarda üç maçta sıfır çekti. Türkiye, yıl sonunda Katar’da düzenlenecek olan 2022 Dünya Kupası biletini de almayı başaramadı. Nihat Özdemir, vazife başlamadan üç ay kadar ilkin teknik direktörlüğe Şenol Güneş getirilmişti. Euro 2020’deki başarısızlığın peşinden Güneş ile yollar 2021 yılının Eylül ayında ayrıldı ve yerine Stefan Kuntz getirildi. Sadece Alman teknik adam da Türkiye’yi Dünya Kupası’na götürmeyi başaramadı.

 • Futbolla ilgili son yazıları keşfedin.
 • Gerek ulusal takımın gerekse de kulüplerin Avrupa arenasındaki başarısız grafiği Türkiye’nin ülke puanını aşağılara çekti. 2023-24 sezonundan sonrasında Süper Lig şampiyonu Şampiyonlar Ligi’ne direkt katılamayacak. İkinci, üçüncü ve dördüncü takımlar UEFA’nın kulüpler düzeyindeki en düşük turnuvası olan UEFA Konuşma Ligi’nde savaşım edecek. Bu başarısızlıkların Nihat Özdemir’in görevi bırakmasında etkili olduğu düşünülüyor.

  Nihat Özdemir 1 Haziran 2019 tarihinde göreve getirilmişti. Pazartesi günü yönetim kurulunu muhteşem toplantıya çağıran Nihat Özdemir 4 Nisan 2022 tarihinde istifa ettiğini deklare etti. Böylece 1038 gün süresince TFF Başkanlığı görevinde kalmış oldu.

  Nihat Özdemir’den sonrasında TFF başkanlığı için Ahmet Nur Çebi ve Ahmet Ağaoğlu adları ön plana çıkıyor.

  Nihat Özdemir vazife süresi süresince yönetim kurulunda Hamit Altıntop Mustafa Çağlar Hasan Y. Akıncıoğlu Onur Alkın Kalkavan İsmail Erdem Nuri Akın Mustafa Hacıkerimoğlu ve Selim Soydan’la çalıştı.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir