Nohutlu pilavın yanında ne gider ? Günümüzde pirinç pilavının yeri fazlaca farklıdır ve genel olarak her ana yemeğin yanına pirinç pilavı yapılmaktadır. Fakat bazı durumlarda pilavı süslememiz gerekiyor. Bilhassa pilavı nohutlu yaptığımız süre ortaya hakkaten mükemmel lezzet çıkmaktadır. Türk mutfağında ise nohutlu pilavın yeri fazlaca ayrıdır ve mevlütler de bile en fazlaca nohutlu pilav yapılmaktadır. Peki sizler evinizde akşam yemeği olarak nohutlu pilav yapacaksanız ve yanına ne yapacağınızı bilmiyorsanız o süre bu mevzuda sizlere destek olalım.

Nohutlu Pilavın Yanında Ne Gider

İçindekiler

ETLİ BAMYA YEMEĞİ

PIRASA DOLMA

HAYDARİ

KÖFTE PATATES

KARNIYARIK

ETLİ BAMYA YEMEĞİ

Türk mutfağında en güzel lezzetlerden birisi olan etli bamya yemeğini de nohutlu pilavınızın yanına tercih edebilirsiniz. Doğal olarak isteyenler etli yapmak istemiyorsa mütevazi olarak da yapabilirler.

PIRASA DOLMA

Son zamanlar da en fazlaca sevilen yemekler içinde yer edinen pırasa dolması da nohutlu pilavın yanına fazlaca yakışacaktır. İsteyenler kıymalı isteyenler de zeytinyağlı şeklinde pırasa dolmasını ana yemeğin yanına yapabilir.

HAYDARİ

Hem yoğurt hem salatalık hem de sarımsağın birleşmesi sonucunda ortaya çıkan haydari de nohutlu pilavın yanına yapmış olup servise hazır hale getirebilirsiniz. Akşama misafiriniz var ise bence haydariyi de tercih edin.

KÖFTE PATATES

Günümüzde köfte patatesi sevmeyen yoktur sanırım. Şundan dolayı fazlaca leziz ve nar şeklinde kızaran köfteler ile çıtır çıtır olan patateslere kimse hayır diyemez. Bu yüzden nohutlu pilav yemeğinizin yanına köfte patates de yaparak mükemmel menü oluşturabilirsiniz.

KARNIYARIK

Hem patlıcandan hem de kıymadan elde edilmiş karnıyarık yemeği de nohutlu pilavın yanına fazlaca yakışacaktır. Akşama gelen misafirleriniz var ise ve sağlam bir menü olsun diyorsanız karnıyarık , nohutlu pilav ve cacık fazlaca iyi seçim olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir