Nope ne demek? Anlamı

Yeni nesilin ve oyuncuların oldukca sık kullandığı ve bilhassa toplumsal medyada daha sık karşımıza çıkan kelimelerden bir tanesi nope no sorun ile karşınızdayız. Nope ne demek? Sorusuna cevap vereceğiz ve hem de nerelerde, ne şekilde kullanabileceğinizi de gene hep beraber inceleyeceğiz.

Nope, İngilizce’den dilimize ulaşan ve hayır, yok anlamı taşıyan negatif bir bildiri sözcüğüdür. Herhangi bir teklifi kabul etmediğinizde ya da yanıtınızın negatif olduğu durumlarda sizler de Nope sözcüğünü kullanabilirsiniz.

İlgini Çekebilir: Gt, Dm, Unf, Sfs, Province Ne Demek?

Nope Nerelerde, Iyi mi Kullanılır?

Yazımızın başlangıcında da dile getirdiğimiz şeklinde toplumsal medyada oldukca daha sık karşımıza çıkıyor ve daha sık kullanıldığını da görebiliyoruz. No, nope, nay nerede kullanılır? Sorusuna cevap verdikten sonrasında isterseniz bazı örneklere de beraber göz atalım.

Nope Örnek Cümleler

Yiyecek yiyecek ister misin? Nope. (hayır)

Buluşmaya gelecek misin? Nope.

Gidiyor musun? Nope.

Beni seviyor musun? Nope.

Hayır cümlesini No kelimesi ile ifade etmek yerine Nope kalıbı ile daha dikkat çekici bir halde kullanabilir ve sizler de yeni dönem diline ortak olabilirsiniz. Bilhassa toplumsal medyada bu dilin daha hakim bulunduğunu görebiliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir