Noterlerin Çalışma Saati, Noterlerin Mesai Saati

Noter kamu hizmeti olup hukuki olarak işlemlerin yapıldığı merciler olarak kabul edilip işlemler belgeler ile tescillenir. Noterlik mesleği olup kişiler mahkemeler olup bunduğu yerde olup mahkemenin yargı işlerini görmeye yetkili noterler olur. Noterler kendi içinde sınıflara ayrılır bunlar birinci ikinci ve üçüncü olarak ayrılır. Tapu, teslimat, alım satım şeklinde işlerinizi noter eşliğinde gerçekleştirmeniz gerekir. Noterler 3. derslik olarak adım atar almış olduğu deneyim ve deneyimler doğrultusunda bunlar yükseliş sağlar.

Noterlerin Çalışma Saati

Sabah açılış saati 08:30 – 12:30 / 13:30 – 17:30 saatleri ile beraber işlemlerinizi yaptırabilirsiniz. Erken saatle gitmeniz durumunda işlemleriniz süratli bir halde gerçekleştirirsiniz. Cumartesi günleri noterler kapalı olup vasiyet, tanzim, tasdiki işlemlerde olabilir.

Noterlerin emek verme saatleri bölgelere gore değişim gösterdiğinden, 09:00 – 12:00 / 13:00 – 17:00 saatleri içinde kati olarak açık olmaktadır kimi zaman otuz dakika fark oynayabiliyor. İstanbul ve Diyarbakır’ın noter emek verme saatleri bir olmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir