Nüfus müdürlükleri günlük hayatımızın büyük bir alanında gereksinim duyarız. Kimlik detayları ve nüfus kayıt örnekleri burada yer alış ikametgahlarımız bulunuyor. Nüfus müdürlüklerinden vatandaşlık hizmetleri çerçevesinde hizmet alınabilir. Kamu kurumuna gittiğimiz süre ikametgah, nüfus cüzdanı başvurularınızı buradan gerçekleştirebilirsiniz. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, ülke genelinde nüfus yapısı, nitelikleri ve hareketliliklerini izlenmesi adına kurulan kuruluştur. İçişleri Bakanlığına bağlı olarak etkinlik gösteren Nüfus Müdürlüğü idaresi ilçelerde yer edinerek vatandaşların nüfus kaydını bünyesinde barındırmaktadır. Kütük bilgilerinin yanı sıra nüfus cüzdanı çıkarma ve değişim, evlilik işleri, kaybolma, yenileme, aile soyağacı şeklinde çeşitli işlemlerin yapılmasında hizmet verir.

Nüfus Müdürlüğü Açılış Kapanış Saati

Sabah’tan Öğle’ye kadar: 08.30-12.30
Öğle’den Akşam’a kadar: 13.30-16.30

Nüfus müdürlüklerinden hizmet almak için Alo 199 hattını arayabilirsiniz. İnternet üstünden destek talebinde bulunmak için https://alo199.nvi.gov.tr/start.php adresine giriş yaparak talep oluşturabilir ve oluşturduğunuz talepleri takip edebilirsiniz.

Verilen saatler içersinde giderek nüfus müdürlüklerinden hizmet alabilirsiniz. Alacağımız hizmetler yardımıyla nüfus dairelerinde hizmetlerinden faydalanmış olacaksınız. Nüfus daireleri kaymakamlık binasının içinde yer alır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir