Konum tespit edebilme, gelişen ve kalabalıklaşan dünyada hepimizin mühim gereksinimlerinden biri haline geldi. Yer tespit ihtiyacı oldukca değişik sebeplerle olabilirken çoğu zaman, evlatlarının güvende olduğundan güvenilir olmak isteyen anne babalar ve aldatıldığını düşünen eşler için mühim bir hal alıyor. Bunların yanı sıra bazı iş yerlerinin de sahada çalışan mensuplarının yerini saptamak istedikleri biliniyor.

Bu gereksinim sonunda da her insanın aklına hepimizin cebinden çantasından tamamlanmamış olmadığını bildiğimiz, her yere yanımızda götürdüğümüz telefonları yalnız numarasını yazarak takip edebilir miyiz sorusu geliyor. Evet, devamlı yanımızda bulundurduğumuz telefonlar hem kendi yerimizi göstermemizi hem de bulmak istediğimiz kişinin konumuna ulaşmamızı sağlıyor.

Kolay bir halde telefon numarası yazarak hem güvenli hem de doğru bilgiler alabileceğiniz programları kolayca bulmanızı sağlamak için bu mevzuda araştırma yaptık ve sizler için numara yazarak yer tespiti yapan programlar adlı yazıyı hazırladık. İşte Android ve İOS telefonlarda kullanabileceğiniz, tespit edilememenizi elde eden casus program da dahil olmak suretiyle numara yazarak yer tespiti yapabileceğiniz uygulamalar:

Spyera

Bu uygulama adından da anlaşıldığı şeklinde bir casus uygulaması olup, bununla birlikte cep telefonu numarası kullanarak birinin konumunu takip etmenize destek olan bir telefon numarası seyircisidir. Spyera, hem İOS hem Android telefonlar için uygun olan ücretli bir uygulamadır. Yerini saptamak istediğiniz kişin telefonundaki GPS’ i kullanır ve verileri web panelinize gönderir. Eğer hedefinizdeki kişinin telefonunda GPS bulunmuyorsa, verileri almak ve sizin telefonunuzdaki web paneline göndermek için Wi-fi ağını kullanır.

Spyera

İlk olarak resmi internet adresinden uygulamanın lisansını satın alıyor, hemen sonra da bu uygulamayı kovuşturmak istediğiniz kişinin telefonuna yüklüyorsunuz. Sypera web panelinizi açıp hedefinizi takip etmeye başlayın.

Google Haritalar

Bu numara yazarak yer tespiti yapan programlar yazımızdaki bir öteki numarayla yer tespiti yapmanızı elde eden uygulama da Google Haritalar. Hem Anroid hemde İphone telefonlarda kullanabileceğiniz Gooogle Haritalar uygulamasını hedefinizin telefonuna ve kendi telefonunuza ücretsiz bir şekilde indirin. Sonrasında menüye giriş yapmış olup konum paylaşımına gidin. Konum paylaşımını açıktan sonrasında “Bunu kapatana kadar gerçek zamanlı konumunuzu paylaşın” seçeneğini tıkladığınızdan güvenilir olun. Konum paylaşımı yapılacak telefon olarak kendi telefonunuzu seçtikten sonrasında hedefinizi takip etmeye başlayabilirsiniz.

Google Haritalar

Mobile Number Location

Yalnız Android telefonlara indirebileceğiniz bu program yardımıyla bulmak istediğiniz kişinin konumuna erişmenizin yanı sıra, bilmediğiniz bir numara tarafınca arandığınızda numaranın kime ilişkin olduğu ve hangi konumdan arandığınız şeklinde bilgilere de ulaşabiliyorsunuz. Arayan numaranın konumunu canlı olarak görebiliyor, yeniden aranmak istemezseniz bu numarayı engelleyebiliyorsunuz.

Google Play üstünden ücretsiz bir şekilde indirip kolayca kullanmaya başlayabileceğiniz bu uygulama için söyleyebileceğimiz tek dezavantaj, reklam içermesi sebebiyle kullanıcı deneyimini fena etkilemesidir.

Who’s Where?

Tamamen yerli yazılımcılar tarafınca oluşturulan bu program yardımıyla hedefinizdeki kişinin konumunu görebilir, bu konuma gidebilmeniz için oluşturulan güzergaha kolayca ulaşabilirsiniz. Who’s Where uygulaması daha güvenli bir tecrübe sağlayabilmeniz için her kullanıcıya hususi olarak, yalnız o kullanıcının kullanımı için hususi bir kod oluşturur. Bu uygulama, telefonunuzun web ağı kesildiğinde dahi bildirim göndermeye devam eder ve bununla birlikte takip ettiğiniz birden fazla telefonu aynı anda tek bir ekranda görmenizi sağlar.

Hedefinizi ve hedefe giden güzergahı bulabileceğiniz bu uygulamayı Android telefonlarınıza ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

iFence

iPhone telefonlara indirebileceğiniz bu uygulama ile sanal çitler oluşturarak belirlediğiniz kişinin konumunu canlı olarak takip edebilirsiniz. Size %100 gizlilik elde eden bu uygulama, cihazınızla olan uyumu yardımıyla, telefonunuz oldukça azca enerji tüketir.

iOS cihazlara kolayca indirebileceğiniz iFence, ücretli olup, ücret her ay sizden otomatikman öğrenim edilir.

FindApp

FindApp

FindApp uygulaması, telefon numarası ile sevdiklerinizin ve arkadaşlarınızın canlı konumlarını ve gün içinde gittikleri bölgeleri görmenizi sağlar. Bu uygulama ile hedefinizin geçmiş konum bilgilerine ulaşabilirken, bununla birlikte size uygulama içinde kullanıcılar ile söyleşi edebilme imkanı sunar. iPhone telefonlar için tasarlanmış olan FindApp, takip ettiğiniz şahıs bulunmuş olduğu konumdan ayrıldığında size bildirim gönderir. Listenizde bulunan kişilerin şarj durumlarını denetim edebilirken, arka planda devamlı çalışmaya devam eden bir uygulama olduğundan kendi şarjınızı da oldukca süratli tükettiğini fark edebilirsiniz.

Find Loca

Sizin için hazırlamış olduğumuz numara yazarak yer tespiti yapan programlar yazımızda yer alan bir öteki İOS uygulaması olan Find Loca sevdiklerinizi takip etmenizi, güvede olduklarından güvenilir olmanızı sağlar. Bu uygulamayı ötekilerden ayıran özelliği, uygulamanın size istediğiniz kadar yer ekleyebilme imkanı sunmasıdır. Telefon numarası girerek canlı olarak konum takip edeni yapabilirken, takip ettiğiniz kişinin geçmiş birkaç haftalık konum bilgilerine de ulaşmanızı sağlar. Öteki uygulamalar şeklinde Find Loca’ da size uygulama içinde söyleşi imkanı sunar.

Ücretli olup, abonelik iptal edilmediği sürece her ay otomatik olan tutarının öğrenim edilmiş olduğu bu uygulamayla takip sağlayabilmek için numarasını girdiğiniz kişinin telefonuna da Find Loca indirmeniz ve takip için lüzumlu izinleri almanız gerekir.

Phone Tracker by Number

Sıradaki Android telefonlarda kullanabileceğiniz bu uygulama ile sevdiklerinizin konumlarına ulaşabilmeniz tahmin ettiğinizden oldukca daha kolay. Bu uygulama yardımıyla hedefinizin konumunu net bir halde görebilir, geçmiş konum bilgilerini görebilir ve takipteki cihazın konum değiştirmesi halinde bildirim alabilirsiniz. Ücretli olarak indirebildiğiniz uygulamanın, parasız versiyonu da bulunur. Fakat parasız versiyon bazı özellikleri size sunmaz ve bir miktar da olsa uygulamayı verimsiz hale getirir.

Find My Kids

Find My Kids hem Android hem İOS cihazlara yüklenebilen bir uygulama olur, ebeveynlerin evlatlarının güvende olduklarından güvenilir olmalarını sağlamayı amaçlayan bir uygulamadır. Akıllı saatlerde de kullanabileceğiniz bu uygulamanın en iyi özelliklerinden biri de sevdiklerinizin konumlarını takip ederken hem aktivitelerinden haberdar olma, hem de bulunmuş olduğu çevredeki sesleri dinleme ve kaydetme imkanı sunmasıdır.

Geozilla

Geozilla

Bu uygulama İOS cihazlar tarafınca en oldukca tercih edilen takip uygulamaları içinde yer almaktadır. En oldukca tercih edilen uygulamalar içinde yer almasının en mühim sebepleri, ebeveyn kontrolü sağlaması, takip ettiğiniz kişilerin gidiş geliş zamanları hakkında data vermesi, konum geçmişi hususi durumunun olması ve yalnız mühim konum değişikliği algıladığı zamanlarda data verip, batarya tüketimini minimuma indirmesidir. Sizi otomatikman ücretli üyeliğe doğal olarak tutan bu uygulama, size aile içinde konum temelli vazife atayabilme imkanı da sunar.

MSpy

MSpy, telefon numarası ile konum bulma denilince akla ilk gelen, en popüler ve en oldukca kullanılan uygulamalardan biridir. Bu uygulama yardımıyla hedefinizin canlı konumuna ulaşabilirken, bununla birlikte da hedefinizin telefonuna gelen bildiri, mail, arama dahil bir oldukca bilgiyi de elde edebilirsiniz. Bu şeklinde bilgilerin haricinde, telefonda evvelinde kaydedilen fotoğraf ve videolara, Google üstünden arama geçmişlerine ve telefonda bulunan uygulamalara da ulaşmanızı sağlar.

İOS ve Adroid cihazlara yükleyebildiğiniz bu uygulamayı kullanmaya adım atmak için hedefinizin telefonuna da yüklemeniz gerekmektedir. Telefona ilk kurduğunuzda ‘Uygulamayı Gizle’ seçeneğini işaretleyerek takip edeceğiniz şahıs telefonuna bu uygulamanın yüklendiğinden asla haberdar olmaz. Tamamen gizli saklı kalabileceğiniz uygulama, gizliliğinizi sağlamak amacıyla güncellemeleri kullanıcı telefonu şarja taktığı ve kullanmadığı zamanlarda yapıyor.

SpyBubble

Numara ile konum bulmanızı elde eden en iyi uygulamalardan biri de şüphesiz SpyBubble. Çiftler tarafınca en oldukca tercih edilen bu uygulama, karşının telefonunu adeta sizin kayıt cihazınız haline getiriyor. Uygulama yardımıyla hedefinizdeki kişinin konumunu tespit edebilirken, yönerge verdiğiniz anda karşı tarafında çevresini dinleyebiliyor, hemen sonra yeniden dinlemek için sesleri kaydedebiliyorsunuz. Bu özelliklerin yanında size, telefona gönderilen fotoğraf, video ve mesajları görüntüleyebilme ve telefon rehberindeki kişilere bakabilme imkanı sunuyor. Ücretli olan bu uygulama İOS ve Android cihazlara kolayca indirilebiliyor.

MobileSpy

Bu uygulama size yalnız telefon numarası ile konum bulma özelliği tanımaz, sizin adeta casus şeklinde bilgiler edinmenizi sağlar. Karşı telefonun telefonuna çevrimiçi olarak bağlanarak, o anda kişinin hangi işlemleri gerçekleştirdiğini, kimlerle mesajlaştığını, yapmış olduğu aramaları ve oldukca daha fazlasını görebiliyorsunuz. Ek olarak MobileSpy öteki uygulamalardan değişik olarak silinen içeriklere de ulaşmanıza olanak sağlar. Şu demek oluyor ki takip ettiğiniz kişinin silinmiş olduğu fotoğraflara, mesajlara ve uygulamalara ulaşabiliyorsunuz.

iOS ve Android cihazlara kurabileceğiniz bu uygulama ücretli olup, her ay otomatikman tutarı almakta.

Localize.Mobi

Localize.Mobi, minik bir ücret karşılığı indirilip, size oldukça rahat bir yöntemle numarasını yazdığınız kişinin konumunu tespit etmenizi sağlıyor. Uygulamayı indirip kaydolduktan sonrasında kovuşturmak istediğiniz numarayı yazıyorsunuz ve uygulama yazdığınız numaraya otomatikman bir bildiri gönderiyor. Konumunu öğrenmek istediğiniz şahıs gelen mesajdaki bağlantıya tıkladığı anda konum bildirimi size ulaşıyor. Bu rahat emek verme prensibi ile direkt konum hakkında data sahibi olabiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir