Numaradan isim sorgulama, sizi arayan ve kim olduğundan güvenli bulunmadığınız kişileri öğrenmek amacıyla kullanılan yöntemlerden birisidir. Bu işlemi internetten, telefon üstünden yada mobil cihazınıza indireceğiniz bazı destek programlar ile yapabiliyorsunuz. Sadece durum sandığınız kadar da masum değil. Bu programlardan bazıları fena niyetli olup, kişisel bilgilerinizi ele geçirme amaçlı da kullanılabiliyor. Bunun için, cihazınıza uygulama indirmeden ilkin seçiminizi dikkatli yapmanız gerekiyor. Daha fazlaca mağazalardan yüksek yıldız ve yorum sayısına haiz uygulamaları seçmelisiniz.

Parasız Numaradan İsim Sorgulama CIA

Sizi arayan numaranın kime ilişik bulunduğunu bilmiyor ve öğrenmek istiyorsanız numaradan isim sorgulama hizmetlerini kullanabilirsiniz. Bilhassa dolandırıcıların sayısının fazlaca arttığı günümüzde, bilmediğiniz numaraların aramalarına yanıt vermeye çekiniyor olabilirsiniz. Ücretli yada parasız numaradan isim sorgulama sitesi ve uygulamalarını kullanarak numaraların kime ilişik bulunduğunu öğrenebilirsiniz.

Bir numaranın kime ilişik bulunduğunu anlatma yöntemlerine geçmeden ilkin, numarayı sorgulayabilmeniz için o numaranın sistemlerde kayıtlarının açık olması icap ettiğini söylemekte yarar var. Bahsedeceğimiz şekilleri deneyip de numaranın kime ilişik bulunduğunu öğrenemezseniz, hat sahibi kayıtlarını gizlemiş olabilir.

CIA Uygulaması ile Numaradan İsim Sorgulama

Android işletim sistemli cep telefonlarına Google Play Store’dan yüklenebilen CIA uygulaması ile tanımadığınız numaraların kime ilişik bulunduğunu öğrenebilirsiniz. Parasız numaradan isim sorgulama CIA ile 3 parasız sorgulama hakkınız bulunuyor. 4. Sorgulama için uygulama belli bir ücret talep ediyor.

Bu uygulama maalesef iPhone marka cep telefonlarında şu demek oluyor ki IOS işletim sistemli telefonlarda App Store’da bulunmuyor. Sadece mevcud benzer uygulamalar ile bir numaranın kime ilişik bulunduğunu öğrenmek mümkün.

İnternet Sitelerinden Numara Sorgulama Yapılabilir mi?

Kime ilişik olduğu bilinmeyen numaralar için isim sorgulaması yapmanın bir öteki yolu da web siteleridir. Bu web sitelerinin birçoğu ücretlidir sadece parasız numaradan isim sorgulama sitesi bulmak da mümkün. 

Parasız olan web sitelerinin sorgulama yapmış olduğu rehber kayıtlarında azca sayıda şahıs bulunmuş olduğu için genel anlamda bu siteler “Rehbere Kayıtlı Değil” uyarısı veriyor. Ücretli sitelerin rehberinde ise daha çok şahıs bulunuyor ve çoğu zaman doğru sonuçlar veriyor.   

118 80 ile Numaradan İsim Sorgulama

Kime ilişik bulunduğunu bilmediğiniz numaraları sorgulamanın bir öteki yolu da 118 80 Bilinmeyen Numaralar Servisi’ni aramaktır. Bu servis ile tüm operatörlere ilişik cep telefonu numaralarını sorgulayabileceğiniz benzer biçimde, durağan(durgun) hatların kime ilişik bulunduğunu da öğrenebilirsiniz.   

118 80 servisi ücretli bir servistir. Hattınızda konuşma dakikanız olsa bile hattınız faturalıysa faturanıza yansır, değilse hattınızda olan mevcut TL tutarınızdan harcama yapar.   

Turkcell Numaradan İsim Sorgulama

Sorgulamak istediğiniz numaranın Turkcell operatörüne ilişik olduğu bilgisine sahipseniz sayacağımız yöntemler ile hat sahibini öğrenebilirsiniz. 

  • Cep telefonunuzun ileti kısmına sorgulamak istediğiniz numarayı yazıp 2200’a SMS olarak gönderin. Örnek: 5321212121 > 2200
  • Cep telefonunuzun ileti kısmına KIM yazıp boşluk bırakıp sorgulamak istediğiniz numarayı yazın ve 2200’a SMS olarak gönderin. Örnek: KIM 5321212121 > 2200   
  • Turkcell’in bilinmeyen numaralar servisi olan 11832’yi arayarak, kime ilişik bulunduğunu öğrenmek istediğiniz numarayı sorgulayabilirsiniz. 

Vodafone İsim Sorgulama

Sorgulamak istediğiniz numaranın Vodafone operatörüne ilişik bulunduğunu biliyorsanız sayacağımız yöntemler ile numaranın kime ilişik bulunduğunu öğrenebilirsiniz.

  • Cep telefonunuzun ileti kısmına girip KIM yazıp bir boşluk bırakıp sorgulamak istediğiniz numarayı girin. 7048’e SMS olarak gönderin. Örnek: KIM 5321212121 > 7048  
  • Vodafone’un bilinmeyen numaralar servisi olan 11842’yi arayarak, numaradan isim sorgulama yapabilirsiniz.
  • İsimden Numara Sorgulama

Türk Telekom İsim Sorgulama

Türk Telekom’un bilinmeyen numaralar servisi öteki operatörlerden birazcık daha farklıdır. Türk Telekom bilinmeyen numaralar servisine ulaşmak için cep telefonunuzdan *100# ‘yi tuşlayabilir, TT MobilWAP servisini kullanabilir yada Türk Telekom’un resmi web sitesini kullanabilirsiniz.

*100# : Telefonunuzun arama bölümünden tuşlama yaptıktan sonrasında oluşturulan menüden bilinmeyen numaralar servisine tıklayarak sorgulama yapabilirsiniz.

Web Sitesi: Türk Telekom’un resmi web sitesine giriş yaptıktan sonrasında “İşlemler” kategorisinden bilinmeyen numaralar servisine tıklayarak sorgulama yapabilirsiniz.

Ek olarak Türk Telekom’un bilinmeyen numaralar davet merkezi olan 18855 numarasını arayarak tanımadığınız numaraların kime ilişik bulunduğunu öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir