Aile, Emek verme ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığının başlattım olduğu ödünç para desteği toplamda 5 bin ve 10 bin tl değerinde geri ödemeli ödünç para desteği verecektir. Aile, Emek verme ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı ara sıra desteğe muhtaç, dar gelirli ailelere yardımda bulunmaktadırlar. Bu yardım paralarının yönetilip dar gelirli ailelere yardım edilmesi açısından Aile Bakanlığı devletimizin en mühim kurumlardan bir tanesidir.

 • Aile Bakanlığı Yardım Kredisi Verme Kanun Hükmünde Kararname
 • Aile Bakanlığı Yardım Kredisi Başvurusu Iyi mi Yapılır?
 • Ödünç Para İkraz Yardımı Ödemeleri
 • Aile Bakanlığını Kredisi geri ödenmez ise ne olur?
 • Aile Bakanlığı Yardım Kredisi Verme Kanun Hükmünde Kararname

  Aile,Emek verme ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığın kredi yardımları 28/12/2018 tarih ve 23/50 sayılı Merkez Yönetim Kurulu sonucu gereğince Yardım Yönergesinin 8 inci maddesi değiştirilerek Sandık üyelerine, istekleri halinde Ödünç Para Yardımı yapılmaktadır. Buna bakılırsa;

  Sandık üyelerinin talep etmeleri halinde Konut kooperatiflerine ortak olanlara, TOKİ yada belediyelerin toplu konut projelerine katılım gösteren ve kendilerine konut tahsisi yapılanlara birleşke konutlarının yada toplu konutlarının inşaat seviyesinin yüzde 60’a yetişmesi şartıyla Konut Edindirme Yardımı verilir. Gene evlerinin yangın, sel, zelzele, fırtına ve heyelan benzer biçimde doğal afetlerden dolayı zarar görmesi durumunda Konut Onarımı Yardımları yapılır.

  Aile Bakanlığı kredilerin miktarları ise;

  Konut Kredisi Yardımında; Konut Kooperatiflerine ortak olan üyelere konut edinmelerini desteklemek amacıyla istekleri halinde brüt 18.000 lira 30 ay vadeyle ve 3.600 lira gider karşılığı alınmak suretiyle meydana getirilen yardımdır. 18.000 liraya karşılık 14.500 lira net ödeme yapılmaktadır. Ödünç Para Desteği

  Aile Bakanlığı Yardım Kredisi Başvurusu Iyi mi Yapılır?

  Aile bakanlığı kredi başvurusu iyi mi yapılır ? Ilk olarak bakanlık tarafınca web üstünden verilen müracaat formunu doldurmanız gerekmektedir. Bu müracaat formuna bakınlığın resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz.. Ek olarak bir başka müracaat seçeneği ise, e-devlet üstünden vatandaşlar başvurularını yapabilirler.

  Müracaat meydana getirecek kişilerde aranan şartlar ise şunlardır:

  • Aile Bakanlığı kredisini almak isteyen vatandaşların ilk olarak herhangi bir kuruluşa borcu olmaması gerekmektedir.
  • Bakanlığın web sitesinde yer edinen müracaat formunun doğru girilmesi gerekmektedir.
  • Aile Bakanlığı kredisine müracaat meydana getirecek vatandaşın iki tane iş arkadaşını kefil göstermesi gerekmektedir.
  • Vatandaşların daha ilkin bu yardımı almamış olmaması gerekmektedir.
  • Aile Bakanlığı kredisi alabilmesi için sandığa minimum 3 yıl kayıt olması gerekmektedir.
  • Lüzumlu ödemelerin sağlanması gerekmektedir.

  Eğer yurttaş tüm bu koşulları sağlıyorsa Aile, Emek verme ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığının başlatmış olduğu bu kampanyaya müracaat yapabilirler.

  Ödünç Para İkraz Yardımı Ödemeleri

  Yardım kredisine iyi mi başvurulur? Aile Bakanlığı kredisi alan kişilerin kredileri taksitlendirilir. Taksitlendirilirken kampanyadan yararlanan vatandaşların aylık maaşına bakılırsa değerlendirme yapılır. Eğer yurttaş borcunu erken ödemek isterse, devlet tarafınca bu vatandaşa yine uyarı hakkı tanınır. Ödünç Para Desteği

  Aile Bakanlığını Kredisi geri ödenmez ise ne olur?

  Aile Bakanlığı kredisi almış kişilerden aylık tertipli olarak para yatırılması talep edilmektedir. Yurttaş bu ödemeleri herhangi bir durum belirtmeden hesaba yatırmaz ise şahıs hakkında yasal işlemler başlatılır.

  Üyenin aylık net istihkakının, icra, nafaka ve temlik benzer biçimde kesintilerinden sonraki bölümünde, talep edilmesi oldukça mühim. Aylık ikraz taksit tutarının minimum 2 katından düşük olmaması gerekmektedir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir