Devlet memuru kanununa gore Öğretmenlerin emek harcama saatleri 657 sayılı kanunun 99. Maddesinde belirtilmiştir. Memurların haftalık emek harcama süresi 40 saattir. Bazı durumlar kural dışı sayılarak 40 saatin üstünde çalışabilirler. Çalışma süreleri göz önünde bulundurularak ek tutara doğal tutulacaktır. Yurtdışında Türk okullarında hizmet veren öğretmenlerin dinlence günleri Cumartesi ve Pazar günleri haricinde başka günlere kaydırılabilir.

Öğretmelerin ders ve ek ders saatlerine ilişkin sonucunda aylık karşılığı ders görevine gore tutara doğal tutulabilirler.

Öğretmenlerin Çalışma Saati

Sabah:

09:00

Akşam:

15:00

Öğretmenlik mesleği en mukaddes mesleklerden biridir. Geleceği şekillendiren öğretmenlerin emek harcama saatleri yaşamlarına uygun olmaları gerekir. Öğretmenler sonucunda kendi enerjilerini öğrencilere aktararak geleceğin bilim insanlarını yetiştirmektedir. Kuvvetli bir ülke için öğretmenlere verilen kıymet arttırılmalıdır. Çalışma saatleri esnek tutulmasının yanı sıra aldıkları maaşlar yaşamlarını kolaylaştırmalıdır. Bir öğretmen bir ülkenin geleceğini kurtarabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir