Galatasaray 2021-22 futbol sezonunda üst üste almış olduğu fena neticelerle ligde üst sıralardan bir fazlaca uzaklaşırken geçtiğimiz haftalarda almış olduğu Denizlispor mağlubiyeti ile Türkiye Kupası’nda da saf dışı kaldı. Sarı kırmızılıların bu sürem tek umudu UEFA Avrupa Ligi’nde başarı gösterebilmek. Sadece yandaş takımın gidişatından asla memnun değil ve pek bir çok Son-16’da karşılarına çıkacak bir takıma eleneceklerini düşünüyor.

Galatasaray’ın efsanevi futbolcu ve teknik adamlarından önde gelen Fatih Terim, aylardır en oldukca tartışılan adların başlangıcında geliyor. Bir çok Galatasaray taraftarı Fatih Terim’in futbol aklının çağıl futbolla örtüşmediğini, Galatasaray’ın başarısız olmasındaki en büyük etkenin bu bulunduğunu düşünüyor.

Son olarak sarı kırmızılı ekip ligin 20. haftasında evinde Giresunspor karşısında 1-0’lık yenilgi yaşadı ve liderin 22 puan gerisine düştü. Bu maçta tribünlerden futbolculara, başkana ve teknik ekibe yönelik homurdanmalar başladığı açık bir halde görüldü. Terim, kulüpteki efsanevi konumunu ve yüksek kredibilitesini sürdürürken taraftarlar ve liseliler içinde Terim’in gitmesi icap ettiğini düşünen büyük bir çoğunluk var. Gene de Terim’in kulüpteki karizması, bu seslerin yüksek bir halde yükselmesini engelliyor.

Terim’in gelişiyle üst üste iki şampiyonluk elde eden Galatasaray yüksek bütçeler kullanmasına karşın sırasıyla Başakşehir ve Beşiktaş’a şampiyonluk kaptırdı.

Okan Buruk Galatasaray formasıyla

Okan Buruk ne süre, hangi yıllarda Galatasaray’da oynadı?

Okan Buruk Başakşehir’deki şampiyonluğunun arkasından Galatasaray taraftarı tarafınca pozitif yönde karşılanan bir teknik direktör talibi olarak ön plana çıkıyor. Sadece başkanın, yönetim kurulunun ve lisenin tavrı, Okan Buruk’un Fatih Terim’in olası ayrılığı sonrası Galatasaray’a gelmesinin önünde bir engel teşkil edebilir. Bunun sebebi Okan Buruk’un futbolculuk yıllarında Galatasaray ile sözleşme imzalamayı reddedip 2001 senesinde İtalya Serie A takımlarından İnter’e imza atması olarak değerlendiriliyor.

Okan Buruk Galatasaray altyapısından yetişmiş ve 1991-2001 yılları aralığında, toplamda 10 yıl Galatasaray A ekibi formasını giymiştir. Bu süre zarfında 96-00 yılları aralığında Türk futbol tarihinin en iyi kadrolarından biri olarak değerlendirilen Galatasaray takımında forma giymiş ve üçlü orta sahanın değişilmez oyuncularından biri olmuştur. İnter ve Beşiktaş’ta geçen kariyerinin arkasından 2006 senesinde tekrardan Galatasaray’a dönmüştür. Okan Buruk, ikinci döneminde Liverpool’a Şampiyonlar Ligi’nde attığı golle hatırlanıyor. Bu dönem Okan Buruk ile Galatasaray’ın barışma periyodu olarak da biliniyor. Toplamda 56 kez ulusal formayı giyen Okan Buruk, 2001 senesinde Galatasaray’la sözleşme imzalamayı reddederek İnter’e geçirme olduğu sebebi öne sürülerek gerek kulüp gerekse de taraftarın öfkesini kazanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir