Teknoloji ve müdafa alanında meydana getirilen gelişmeler artmaya devam ederken, her insanın merakla beklediği bir müjde daha verilmişti. Ülkemizin tamamen yerli ve ulusal şekilde üretilecek olan otomobili TOGG, elektrikli otomobil olarak yollarda yerini alacak şekilde hazırlanıyor. TOGG kullanmak ve yerli gururu yollarda görmek isteyenler için TOGG’un ön sipariş tarihi açıklandı. Hem de her geçen gün ve meydana getirilen izahat ile TOGG’un tahmini satış fiyatı da netleşmeye başladı.

Ön sipariş tarihi netleşti

Yerli ve ulusal elektrikli otomobil TOGG, 29 Ekim’de fabrikasının açılışının yapılması ile seri üretime geçti. Hazırlıklar tamamlandı ve TOGG için yalnızca seri üretim ve lüzumlu belgelerin alınması kaldı. Bu süreç sonuca vardığında ise yerli ve elektrikli otomobilimiz TOGG ilkin vatanımızda sonrasında ise Avrupa’da boy göstermeye başlamış olacak. TOGG almak isteyenlerin beklemesi ihtiyaç duyulan ön sipariş tarihi netleşti. Yerli ve ulusal elektrikli otomobil TOGG için belirlenen ön sipariş tarihi 2023 yılının Şubat ayı olarak açıklandı. Açıklanan bilgilere nazaran TOGG için 2023 Şubat ayında ön siparişler açılacak ve ön sipariş verenler 2023 yılının Mart ayında TOGG otomobillerine haiz olacaklar. Yerli ve ulusal elektrikli otomobil TOGG, bununla beraber lüzumlu evrakların sağlanması ile 2024 Eylül ayında Avrupa’da da satışa sunulacak.

TOGG’un fiyatı en kadar olacak?

TOGG ile ilgili tahminler devam ediyor ve her geçen gün TOGG alımları yaklaşırken yeni fiyat tahinleri ortaya çıkıyor. Daha öncesinde hem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hem de Endüstri ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafınca TOGG’un fiyatı ile ilgili meydana getirilen açıklamalara bakılmış olduğu süre, TOGG elektrikli otomobillerin fiyatlarının beklendiği kadar yüksek olmayacağı düşünülüyor. TOGG elektrikli otomobilin benzer modelleri olan piyasadaki elektrikli araçlar için şuan fiyat bandı 800 bin Türk Lirası ve 1 milyon 500 bin Türk Lirası içinde değişiklik gösteriyor. Bu verilere de bakılmış olduğu süre TOGG elektrikli otomobilin averaj olarak 800 bin Türk Lirası ve 1 milyon Türk Lirası aralığında değişmesi umut ediliyor.

TOGG’un net fiyatı en süre açıklanacak?

Yerli ve ulusal elektrikli otomobil TOGG hakkına en oldukça merak edilenler içinde TOGG’un net satış fiyatlarının en süre açıklanacağı bulunuyor. TOGG almak isteyen yurttaşlarımızın sıkça sordurulmuş olduğu bir sual olan TOGG otomobillerin net fiyatı se hemen hemen belirlenmedi. Bu fiyat şu an için yalnızca tahinler şeklinde karşımıza çıkıyor. Sadece Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafınca meydana getirilen açıklamaya nazaran, TOGG elektrikli otomobillerin net satı tutarları ön sipariş tarihinin gelmesi ile beraber açıklanacak. TOGG otomobil için belirlenen net satış fiyatı elde edilmiş bu bilgilere nazaran 2023 Şubat ayında açıklanacak.

TOGG’un özellikleri iyi mi olacak?

TOGG otomobillerin piyasaya çıkışı yaklaşırken TOGG elektrikli otomobillerin dizayn ve teknik özellikleri de merak edilmeye devam ediyor. TOGG ile ilgili göze ilk çarpan detay, modelin değişik renklerinde metalik bir gri tonunun kullanılmış olması. Bu metalik gri içinde çivit mavisi ve menekşe bilgileri bulunuyor. TOGG logosu ise hem Batı hem Doğu kültürlerini birleştiren bir arma görevi görüyor. TOGG otomobillerde 300 kilometre ve 500 kilometre menzile haiz iki değişik güç paketi yer alacak. TOGG’un en başarı göstermiş bulunan özelliği ise batarya kapasitesinin %80 kadarından fazlasını doldurulmanın yalnızca 30 dakika sürmesi. Ek olarak TOGG otomobillerin arızalanması halinde uzaktan müdahale mümkün olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir