Ülkemiz televizyon tarihine adını yazdırmış ikonik kişileri genel olarak canlandırdıkları kurgusal karakterler ile bağdaştırır ve çoğu zaman gerçek isimlerini hatırlamayız. Bir yerde adını duyduğumuz zaman ise fotoğraflarını araştırırız ve direkt olarak aklımıza canlandırdığı karakter gelir. Bizler için ikonik karakterleri ile eşdeşleşmiş ünlülerden olan Onur Şan hakkında bilinmeyenleri ve Onur Şan’ın kim olduğu gibi merak edilen soruları sizler için bu yazımızda araştırdık.

Onur Şan kimdir?

Onur Şan Türk oyuncu ve şarkıcıdır. 24 Temmuz 19811 yılında Sivas’ta dünyaya gelen Onur Şan, hem türkücü hem de oyuncu olması ile tanınmaktadır. Ancak pek çok kişinin kendisini daha çok tanıyacağı ismi ise Akasya Durağı Seyit’tir. Aslında bir şarkıcı olan ve bu alanda eğitim almış, hatta TRT tarafından düzenlenmiş bir yarışmayı kazanarak Türk Halk Müziği Sanatçısı unvanı kazanmış olan Onur Şan yer yer farklı televizyon yapımlarında da rol alması ile biliniyor. Liseyi Üsküdar Halide Edip Adıvar Lisesi’nde okuyan Onur Şan, daha sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuarı’nda Şan bölümüne yerleşti.

Aldığı küçük yaşta başlayan eğitimler ile birlikte müzikle hayat boyu devam eden bir bağı olmuş olan Onur Şan, meslek olarak da bu yolu seçti. İlk kez 8 yaşında bağlama ile tanışan Onur Şan, aynı zamanda Milliyet Gazetesi tarafından yapılan THM Ses yarışmasında birinci oldu. 1998 yılında İtalya ve Fransa’da gerçekleştirilen festivallere katılan Onur Şan, başarılı performansı ile hem Tür kültürünü hem de Türk Halk Müziği’ni başarılı bir şekilde temsil etme şansı buldu. Daha sonra 2000 ve 2002 yılları arasında TRT radyosunda akitli Türk Halk Müziği sanatçısı olarak görev aldı.

Onur Şan nasıl ünlü oldu?

Onur Şan’ın ünlülüğe ilk adımı aslında Milliyet Gazetesi tarafından gerçekleştirilen yarışma ile olsa da, kendisi TRT’de gerçekleştirilen Türk Halk Müziği yarışmasını kazanması ile Türk Halk Müziği sanatçısı unvanı aldıktan sonra oldukça popüler hale gelmiş bir isim. Ancak bu da onun tam olarak ünlenmesindeki kilit nokta değildi. Daha sonra ekranlarda görmeye başladığımız Onur Şan, 2005 yılında yayınlanan ve 28 bölüm süren Zeytin Dalı isimli dizide  karşımıza çıktı. Ve ikonikleşen rolünü, bu rolün yanı sıra isim olarak tanınmasını sağlayan kilidin açılmasını da bu adımı sağlamış odu.. Ekranlarda rol alamsı ile birlikte 2008 yılında Akasya Durağı dizisinde canlandırdığı Seyit Erdoğan rolü ile halkın hafızasına kazındı.

Onur Şan hangi dizilerde rol aldı?

Onur Şan bugüne kadar pek çok yapımda yer aldı. Kendisini televizyon ekranlarında ilk kez Zeytin Dalı dizisi ile gördük. 2005 yılında yayınlanan ve yalnızca 28 bölüm süren dizide rol alan Onur Şan, bu yapıma Selim karakterini canlandırdı. Ardından Yaşanmış Şehir Hikayeleri isimli Kanal D yapımında rol aldı. Daha sonra ise Ayrılık isimli dizide bir gaziyi canlandırdı. Bu iki küçük rolün ardından 2008 yılında yayınlanmaya başlayan Akasya Durağı isimli dizide Seyit Erdoğan karakterini canlandırdı. Daha sonra ise uzun süre ekranlarda görünmeyen Onur Şan, 2020 ve 2021 yılları arasında Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin kadrosuna katıldı. Dizide Emin karakterini canlandırdı. Güncel olarak ise herhangi bir yapımda yer almıyor.

VİDEO: Göresim Var (Onur Şan) Official Music Video #göresimvar #onurşan – Esen Müzik

https://www.youtube.com/watch?v=idbX0GJVFSIVideo can’t be loaded because JavaScript is disabled: Göresim Var (Onur Şan) Official Music Video #göresimvar #onurşan – Esen Müzik (https://www.youtube.com/watch?v=idbX0GJVFSI)

Onur Şan evli mi?

Onur Şan, 2008 yılında Seda Sayan ile evlendi. Çiftin ilişkisi yalnızca 2 yıl sürdü ve 2010 yılında boşandılar. Ardından birkaç sene ismi kimse ile anılmayan Onur Şan 2015 yılında ise Büşra Aköz ile dünya evine girdi. Çiftin birlikteliği devam ediyor. Bu evlilikten çiftin iki erkek çocuğu oldu.

Onur Şan kaç yaşında?

Onur Şan 24 Temmuz 1981 tarihinde dünyaya geldi. Bu bilgiye göre bakıldığında Onur Şan’ın yaşını merak edenler için bu sorunun doğru cevabı da ünlü şarkıcı ve oyuncunun 41 yaşında olduğu olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir