Adet Olunursa Oruç Bozulur mu, Regl Olunduğunda Oruç Bozulur mu hanımefendilerin bilhassa bilmesi gerekmektedir Ramazan ayı süresince bir kaç gün süresince regl dönemlerine girecekler.

Hanımefendiler için ramazan ayında tane olmak onları sıkıntıya sokmaktadır. Oruç tutmak için niyet edilip ve iftarı beklerken tane olunması durumunda oruçları bozulmuş olacaktır. Bu şekilde durumlarda hanımefendiler yiyip içmesi gerekmektedir iftarı beklemelerine gerek kalmamıştır gizli saklı bir halde olabilir.

Adet halinde oruç tutulamayacağından dolayı regl olunduğunda orucunuzu bozmanız gerekip sonrasında telafi edebilirsiniz. Sonradan meydana getirilen kazalar ile beraber adetinizin sürdüğü günler süresince oruç tutmayabilirsiniz. Oruca oldukça azca bir vakit kaldığında tane olursanız edepten bir şey yiyip içmemekte sevap olup sevap kazanmış olmuş olursunuz. Bu durum size kalmış olup isterseniz gizliden yiyebilirsinizde.

Adet olmanız ile beraber 61 gün kefareti yoktur 1 gün fazladan tutmanız kafi olur. Sonrasında olduğunuz regl günlerinin kazasını tutmanız gerekecektir. Adetli olduğun vakit oruç tutmanız gerek yok ağrılar ve sancılar olduğunda bozulmuş olacaktır. Adetinizin bitmesini bekleyerek sonrasında kazasını tutarsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir