Parfüm barkod sorgulama işlemi son zamanlarda bazı sitelerde orijinal olmayan parfümler satılmaya başlanmasıyla araştırılan mevzular içinde yer verilmiştir. Bu dolandırıcılığı yenik düşmemek için parfümün orijinal olup olmadığını sorgulamak isteyen birçok şahıs vardır. Parfümün orijinal bulunduğunu sorgulamak için parfümün üstünde kod gerekmektedir. Eğer parfümün bulunmuş olduğu şişede ya da kartonda herhangi bir kod yazmıyorsa o parfüm aslına bakarsan orijinal değildir denilebilir. 

 • Parfüm Barkod Sorgulama
 • Parfümün Barkod Numarası Nerede Yazar?
 • Tester Parfümün Orijinal Olduğu Iyi mi Anlaşılır?
 • Orijinal Parfüm Sorgulama – Düzmece Parfüm Sorgulama
 • Parfüm Barkod Sorgulama

  Bunun haricinde parfümde kod yazılıyor ola bile orijinal olup olmadığı da kati değildir. Kimi zaman orijinal olduğu iyi mi ya üstüne herhangi bir kod yazabiliyorlar. Bu sebeple bazı siteler aracılığı ile parfümün üstünde yazan kodlar girilerek parfümün orijinal olup olmadığı öğrenilebilir. Parfüm hakkında birden fazla bilgiye de bu sitelerden ve kodlarıyla ulaşmak da mümkündür. Parfümün orijinal bulunduğunu merak eden kişiler için bu en güvence yöntemdir.

  Parfüm barkod sorgulama yapılacak siteler:

  • gepir.org.tr
  • checkcosmetic.net

  Parfümün Barkod Numarası Nerede Yazar?

  Orijinal parfüm barkod sorgulama işlemi öncesi ürün üstündeki barkodun nerede yer aldığının bilinmesi önemlidir. Parfüm kodunun yazıldığı yer genel anlamda ambalajın üstünde ya da parfümün şişesinde bulunur. Tecim Bakanı tarafınca onaylanan simgeler de bu kısımlarda yer alır. Eğer parfüm alınırken şişe de ya da ambalajda dört haneli herhangi bir kod bulunmuyorsa oldukça büyük olasılıkla bu parfüm sahtedir. Parfüm barkodu ve kodu soğuk bir mühür ile işlendiğinden dolayı silinme ihtimali oldukça düşüktür. Eğer silinen bir barkod var ise orijinal olup olmadığı da buradan anlaşılabilir. 

  • Kuaförde Keratin Bakımı Fiyatı
  • Butik İsimleri

  Parfümün orijinalliğini sorgulamak isteyen kişiler barkod yada kod yardımıyla parfüm hakkında pek oldukça data elde edebilir. Üretim zamanı, orijinallik, içerik, üreten şirket şeklinde bilgilere de bu kod yardımıyla ulaşılmaktadır. Parfümle ilgili bilgilere haiz olmak da parfüm kullanımını daha güvenli hayata geçirmeye da sağlar. Bu sebeple hem kaliteli bir parfüm kullanılmış olur hem de sıhhat korunmuş olur. Bununla beraber o denli yüksek fiyatlar verip düzmece bir parfüm almayı kimse istemez.

  Parfüm Barkod Sorgulama

  Tester Parfümün Orijinal Olduğu Iyi mi Anlaşılır?

  Tester parfüm niçin orijinal bulunduğunu idrak etmek isteyen kişiler için birden fazla yöntem vardır. Tester parfümler, orijinal parfüm şişelerinden oldukça daha minik boyutlarda fakat içinde ne olduğu aynı şekilde üretilmesi gerekmektedir. Eğer bir parfüm tester adı altında fakat değişik bir şişede sunuluyor ise o parfüm muhtemelen sahtedir. Bununla beraber tester parfümlerin aynı orijinal parfümlerin olduğu şeklinde kutularının da olması gerekmektedir. Doğrusu bu ürünler için de barkod sorgulama parfüm işlemi yapılabilir. 

  Tester parfüm şişelerin üst kısımlarında üretildiği yere bakılırsa ve diline bakılırsa tester bulunduğunu kanıtlayan yazılar yazılır. Tester olan parfümlerin kokusu orijinal parfümler ile aynı olmalıdır. Eğer tester parfümden daha değişik bir koku geliyorsa o parfüm sorgulama işlemi de başarısız olur kısaca bu ürün sahtedir. Bazı markalar tester parfümün orijinalliğini sorgulamak isteyen kişiler için barkot hizmeti sunar. Fakat bazı markalar bu barkod hizmetine sunmayabilir. Bu durumda da kokusundan şişesinden orijinal olup olmadığına bakılmalıdır.

  Orijinal Parfüm Sorgulama – Düzmece Parfüm Sorgulama

  Orijinal Parfüm Sorgulama – Düzmece Parfüm Sorgulama – Parfüm Tavsiyeleri Emre BOSLUWatch this video on YouTubeOrijinal Parfüm Sorgulama – Düzmece Parfüm Sorgulama Kaynak : EMRE BOSLU

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir