Hızla büyüyen alan kişi potansiyeli, geniş ürün yelpazesi ve kar payının yüksek olması sebebiyle açık Parfüm Dükkânı açmak en popüler olan iş fikirlerinden biri hale geldi. Bilhassa orijinal parfüm fiyatlarının yükselmesiyle insanoğlu açık parfümlere yönelmeye başladı. Kaliteli ve orijinal parfüm çeşitlerini oldukça daha uygun fiyata almak isteyenler tercihini açık parfümler kullanmayı tercih ediyorlar. Peki, nedir bu açık parfüm? Niçin bu kadar ucuza satılıyor? Açık parfümler orijinal kokulara benziyor mu? En önemlisi de açık parfüm sağlığa zararlımı? Ilk olarak yazımıza bu soruları cevaplayarak başlayacağız.

Parfüm Dükkânı

Parfüm nedir? Parfüm güzel kokunun şişelenmiş halidir. Niçin bu kadar ucuza satılıyor? Burada anlaşılması ihtiyaç duyulan ön mühim mevzu yüksek fiyatlarda satılan parfümlerin muadillerine oldukça yakın kokmasıdır. Şu demek oluyor ki aradaki, bu fiyat farkının sebebi açık parfüm imalatında kullanılan ham maddenin kalitesin düşük olmasından değil. Orijinal parfüm yapılırken kullanılan ham maddenin aynısı kullanılıyor. Reklam, ambalaj, vs şeklinde giderlerinin maliyet içinde yer almaması sebebiyle açık parfümlerin fiyatı bu kadar ucuz satılıyor.

Doğal olarak orijinal parfümlerin kokularının muadilinin üretildiği açık parfüm sektörü ile düzmece parfüm sektörü aynı şey değildir. Düzmece parfümler kalıcı değildir ve her ne kadar orijinal kokulara benzeseler de ambalajından tutunda rengine hatta ismine kadar taklitten ibarettir. Parfüm Dükkânı açmayı düşünenlerin ne olursa olsun bu bilgileri bilmesi gerekmektedir. Burada mühim olan müşterinin aramış olduğu koku standardını düşük maliyetlerle müşteriye sunabilmektir. Gelelim açık parfümlerin sağlığa zararı dokunan olup olmadığına.

Açık parfümler sağlığa zararı dokunan değildir. Sadece, kullanım hatalarından kaynaklı sağlıksal sakıncalar oluşmaması için dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan bazı mevzular vardır. Ağza göze temas etmemesi önemlidir ki; bu yalnız açık parfümler için değil öteki tüm parfüm ve deodorantlar içinde geçerlidir. Elbise ve saça kullanılması hem kalıcılığı hem de sağlıksal açıdan önemlidir. Sıhhat bakanlığından onay alınarak üretilen açık parfümlerin muhteviyatında yer edinen alerjen maddeler belirtilmektedir. Bundan dolayı beğendiğiniz kokuları gönül rahatlığıyla alıp kullanabilirsiniz.

Parfüm Dükkânı Açmak

Parfüm dükkânı açmak istiyorsanız, işletme planı hazırlamanız gerekiyor. En iyi ve en kaliteli parfüm markalarını oldukça daha uygun fiyatlara satmak istiyorsanız bunun içinde kozmetik sektörünü oldukça iyi bilmeniz gerekiyor. Parfüm markalılarının özelliklerini de oldukça iyi bilmeniz gerekir. Bu da satış esnasında müşteriye doğru data vermenizi ve onları daha kolay ikna edebilmenizi kolaylaştıracaktır. Bu sebeple alan kişi devamlı neye para ödediğini bilmek ister.

Parfüm dükkânı açmak için ihtiyacınız olan ana para 20.00 TL İle 60.00 TL’dir. Kaliteli parfümleri uygun fiyatlara satmak kadar dükkânınızı doğru yerde açmakta önemlidir. Bu sizin müşteriler tarafınca daha kolay fark edilmenizi sağlar. Ayrıca işletmeniz için size en fazla 45 metrekare bir dükkâna ihtiyacınız olacak. Dükkânınızın konseptine uygun raf vitrin masa şeklinde dekorasyon seçenekleri ile averaj harikalar yaratabilirsiniz. Dükkân dekorasyonu için averaj 5000 TL şeklinde bir bütçe ayırmanız gerekir.

Bunun için lüzumlu raflar, vitrin, masa vb. doğal olarak ki de reklam eğer olmazsa olmaz! Dükkânınız ile ilgili reklam emek harcamaları yapmak sizin potansiyel müşterilerin isteklerini anlamanıza ve işletmenizin hedeflerine daha kolay ulaşmanızı kolaylaştırır. Parfüm dükkânı açmak için lüzumlu evrakları hazırlayarak vergi dairesi ve belediyeye başvurmanız da gerekiyor. Ek olarak bayilik alma şeklinde bir düşünceniz var ise parfüm bayileri ile görüşme yapmalısınız. Bayilik almanız halinde dükkân masraflarınızın büyük bir kısmı bayi tarafınca karşılanacaktır.

Parfüm İşinde Para Var Mı

Parfüm işinde para var mı? Parfüm dükkânından kazanç elde edebilmek için ilk olarak kazancınızın aylık giderlerinizi ve maliyetleri karşılaması gerekir. Bunun içinde aylık ne kadar kazan elde edebileceğinizi öncesinden çözümleme etmiş olmanız gerekiyor. Yaz mevsiminde insanların oldukça terlemeleri ve güzel kokmak istemeleri sebebiyle sizin beklediğinizden daha da fazla satış yapmanız mümkün. İşletmenizi doğru bir lokasyon da açmanız halinde

%80 – % 150’ye kadar kar bırakıyor. Bundan dolayı de son dönelmedeki en karlı iş fikirleri içinde içeriyor.

Tavsiye Bağlantı: Cafe Açmak

Açık Parfüm Bayiliği Kazancı

Açık parfüm bayiliği kazancı açık parfüm işi günümüzde yapabileceğiniz kar oranı en yüksek işlerden biridir. İşletmenizi doğru Lokasyon da açmanız halinde %150’ye kadar kazanç edinebilmeniz mümkün. Sadece açık parfüm bayiliği alabilmeniz için ilgili parfüm firmasının sizden istediği şartları eksiksiz bir halde yerine getirmeniz gerekiyor. Açık parfüm baliği alabilmek için yerine getirmeniz ihtiyaç duyulan şarlar şunlardır:

  • İşletmenin iş yapabilecek potansiyeli yüksek bir lokasyon olması ve markayı temsil edebilecek bir konuma haiz olması. AVM Yâda iş hanları iyi bir tercih olabilir. Dükkânın bulunmuş olduğu konum ve oradaki nüfus dağılımı ürünün hangi kesime hitap etmiş olduğu
  • İşyeri açılacak bölgede bulunan insanların nüfus dağılımı ve ürüne için olan talep miktarını belirler.
  • Kiralanacak olan dükkânın minimum 20 metrekare olması
  • Bayilik için planlanan yatırım miktarının minimum 20.000 TL olması
  • Bayiliğini almak istediğiniz firmanın size verdiği müracaat formunun eksiksiz olarak doldurulması.

Tüm bu şartları sağlamanız durumunda şirket yetkilileri tarafınca yapacağınız ön görüşmeler sonucunda lüzumlu denetimler yapıldıktan sonrasında bayilik anlaşmanız sağlanmış olacaktır.

Açık parfüm bayiliği kazancı ürün satışından elde edeceğiniz kar averaj %80 civarındadır. Bu kar oranı bayiliğini aldığınız parfüm firmasına ve dükkânınızın yer almış olduğu il, ilçe, konum ve oradaki nüfus durumuna bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Şu şekilde ki; Açık parfüm bayiliği kazancı kar oranı ile ilgili bir örnekleme bir meydana getirecek olursak: 100 TL’ye sattığınız bir parfümden averaj olarak 50- 55 TL bir kazanç elde etmiş olmuş olursunuz. 150 TL’ye sattığınız bir parfümden ise averaj olarak 85 TL’ye kadar bir kazan elde etmiş olmuş olursunuz.

100 TL sattığınız parfümden günde azami olarak 20 tane sattığınızı varsayım. Günlük kar markajınız 1100 TL olacaktır. Yazımızın en başlangıcında belirttiğimiz suretiyle sizin kar payınız bayiliğini aldığınız parfüm markasına ve sizin dükkânınızın satıl kapasitesine gore değişmektedir. Açık parfüm bayiliği kazançlarıyla ilgili daha net bir data almak için parfüm bayiliği veren firmalarla iletişime geçebilirsiniz.

Parfüm Dükkânı ile ilgili aklınıza fazladan herhangi bir sual takıldıysa yada ilave etmek istedikleriniz var ise eğer yazımızın altına yorum olarak yazabilir, yorumunuz en geç 24 saat içinde onaylanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir