Hem kahvaltının hem de akşam yemeklerinin vazgeçilmezi olan patates köftesinin yanına ne şeklinde yemekle yapılır bugün ona bakacağız. Yapımı oldukça kolay olduğundan yanına daha çeşitli ve güzel yemekler yapılabilir. Aynı vakit da örneğin sizler patates köftesi yapacağınız vakit içine bir de inci kıyılmış yeşil soğan ve peynir eklerseniz o vakit ortaya mükemmel lezzetler çıkartabilirsiniz.

Çorba

Başlangıç yemeği olarak patates köftesinin yanına güzel bir sıcacık çorba yapabilirsiniz. Bu çorba örneğin hanımlar ezogelin , mantar ya da yayla çorbası olabilir. Doğal olarak isteyenler daha değişik olması açısından mercimek çorbasını da tercih edebilir.

Cacık

Yazları olmazsa olmaz mezelerinden birisi olan cacıkta patates köftesinin yanına mükemmel olacaktır. İnce ince kıymış olduğunuz salatalar , dereotu ve nane ile yapacağınız cacık sofranızda daha hoş duracaktır.

Mevsim Salata

Her yemeğin yanına bildiğiniz gibi ki salata eğer olmazsa olmazdır. Bilhassa mevsimine bakılırsa seçeceğiniz salata sofranızı daha oldukça şenlendirecektir. Bolca zeytinyağ ve limon ile mevsim salatanız patatesli köftenin yanına oldukça yakışacaktır.

Rus Salatası

Meze olarak bir şeyler yapmayı düşünüyorsanız o vakit en iyi seçim rus salatası olacaktır. Eğer sizler de mayonezli olarak meydana getirilen rus salatasını seviyorsanız bence denemelisiniz.

Kızartma

Değişik sebzeleri bir araya getirerek kızartma yapmış olup patatesli köftenin yanına servise hazır hale getirebilirsiniz. Buradaki kızartmalar tamamen size kalmıştır. İstediğiniz sebzeleri seçerek kızartma işlemi yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir