Türk sofralarının vazgeçilmezi olan patlıcan dolması yanında ne yenir bugün hep birlikte bu mevzuda bakacağız. Patlıcan dolması , en leziz ve en sıhhatli yiyeceklerden birisidir. Günümüzde ise biber dolması yapmak istemeyenler patlıcan dolmasına yöneliyor ve bilhassa iç harcını oldukca güzel yapmış olursanız dolmanız da o aşama muhteşem olur. Yapacağınız patlıcan dolmasını akşam öğünü için yapacaksanız o süre yanına yapacağınız yemekler de oldukca önemlidir. İşte yemeğinizin yanına yapabileceğiniz alternatif yemekler ;

Patlıcan Dolması Yanında Ne Yenir

İçindekiler

TARHANA ÇORBASI

MERCİMEK ÇORBASI

MAKARNA

ET YEMEKLERİ

HOŞAF

TARHANA ÇORBASI

Her yemeğin yanına gidebilecek ve bilhassa Türk mutfağındaki yeri ayrı olan Tarhana çorbasını patlıcan dolmasının yanına servise hazır hale getirebilirsiniz. Aynı süre da patlıcan dolması ana yiyecek olduğundan dolayı yanına başlangıç olarak çorba gereklidir.

MERCİMEK ÇORBASI

Tarhana çorbasını yapmak istemeyenler var ise o süre alternatif çözüm olarak Mercimek çorbasını yapabilirsiniz. Mercimek çorbası da aynı tarhana çorbası benzer biçimde en oldukca tercih edilen çorbalardan birisidir.

MAKARNA

Hem yapımı oldukca kolay hem de doyurucu özelliği bulunan makarnayı da patlıcan dolmanın yanına yapabilirsiniz. Makarna çeşidi tamamen sizlere kalmış istediğiniz tarzda ve soslarda yapabilirsiniz.

ET YEMEKLERİ

Türk mutfağında et yemeklerinin yeri oldukca ayrıdır ve bilhassa dünya genelinde et yiyecekleri oldukca fazla yapılmaktadır. Bu yüzden sizler de patlıcan dolmanızın yanına et yemeklerinden birisini yaparak sofranızı daha varlıklı hale getirebilirsiniz.

HOŞAF

Her yemekten sonrasında tatlı yenir ve bu yüzden Türk mutfağında da oldukca popüler olan hoşafı tercih edebilirsiniz. Hem leziz hem de sıhhatli olan bu tatlıyı bence denemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir