Akşam yemeği olarak patlıcan musakkası yemeğini düşündüyseniz fakat yanına ne yapacağınızı bilmiyorsanız o süre doğru yerdesiniz. Patlıcan musakkası her insanın tercih etmiş olduğu ve afiyetle yediği yemekler içinde yer alır. Bilhassa yanına daha güzel yemekler yapılırsa o süre bu yemeğin lezzetine lezzet katmış olmuş olursunuz. İşte sizlere destek olabilecek patlıcan musakkasının yanına yapılabilecek yemekler ;

Sarımsaklı yoğurt

Patlıcan musakkasının yanına tercih edebileceğiniz yiyecekler içinde sarımsaklı yoğurt oluyor. Günümüzde sarımsaklı yoğurdu musakkanın üstüne dökerek servis ediyorlar. Kısaca bu ikisi birleşince ortaya hakikaten çok önemli bir lezzet çıkıyor bence denemelisiniz.

Salata

Domates , salata , soğan ve ince ince doğramış olduğunuz mevsimli sebzeler ile patlıcan musakkasının yanına mükemmel salata yapabilirsiniz. Bilhassa bolca zeytinyağı ve bolca limon şeklinde şeyleri de eklerseniz o süre daha güzel lezzet ortaya çıkacaktır.

Ayran

Ben bir tek patlıcan musakkası yaptım ve yanına bir tek içecek arıyorum diyorsanız bu yemeğin yanına gidebilecek en ideal içecek Ayran’dır. İster hazır olsun isterseniz siz yapın fakat musakkanın yanına en iyi Ayran yakışır.

Bulgur pilavı

Pilav bildiğiniz gibi ki her yemeğin yanına yakışır. Bu yüzden patlıcan musakkasının yanına güzel bir halde bulgur pilavı yapabilirsiniz. Doğal olarak isteyenler pirinç pilavını da tercih edebilir. Fakat bulgur daha sıhhatli olduğundan musakka bile birleşince ortaya hem daha güzel tat çıkıyor hem de daha iyi gıda almış oluyorsunuz.

Makarna

Son olarak olarak kolay yiyecek arayan hanımlarımız var ise en iyi çözüm makarna oluyor. Makarnanızı haşlayıp güzel soslar yaparak musakkanızın yanına servise hazır hale getirebilirsiniz. Afiyet Olsun….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir