İçindekiler

Patlıcan Musakkanın Yanına Ne Yakışır ?

Patlıcan Musakkanın Yanına Ne Yakışır ?

Günümüzde patlıcandan meydana getirilen yemekler içinde musakka içeriyor ve bilhassa akşam yemeklerinde sık sık tercih edilen bu lezzetin yanına da güzel bir yiyecek yapıldığı vakit ortaya hakkaten mükemmel lezzet çıkıyor diyebiliriz. Akşam yemeği için patlıcan musakka yaptıysanız ve yanına ne yapacağınızı bilmiyorsanız o vakit netten bulmuş olduğumuz ve yapımı da kolay olan yiyeceklerden birisini tercih edebilirsiniz. İşte patlıcan musakkanın yanına yapabilecekleriniz.

Patlıcan Musakkanın Yanına Ne yapsam

Sarımsaklı yoğurt

Patlıcan musakka yemeğinin yanına yapabileceğiniz lezzetler içinde sarımsaklı yoğurt içeriyor. İster yemeğinizin yanına servis edin isterseniz de başka bir tabakta tüketin burada karar sizlere kalmış.

Salata

Her ana yemeğin yanına ne olursa olsun salata yapılması gerekiyor. Bu sebeple bir sofrayı renklendiren devamlı salata oluyor. Patlıcan musakkanın yanına da salata olarak mevsim salatası yada çoban salatası bunlardan birisini tercih edebilirsiniz.

Ayran

Patlıcan musakka bir ana yiyecek olduğundan dolayı yanına fazladan bir yiyecek yapmanıza gerek yok. Tek başına da tüketilebilen yiyeceklerden birisidir. Bu yüzden içecek tercih edecekseniz patlıcan musakkanın yanına en güzel Ayran yakışır.

Patlıcan Musakkanın Yanına Ne Gider

Bulgur pilavı

Bulgur pilavı bildiğiniz gibi ki pirinç pilavından sonrasında en oldukca meydana getirilen bakliyatlardan birisidir. Bu yüzden patlıcan musakkanın yanına pirinç pilavı yapmayacaksanız bunun yerine bulgur pilavını yapabilirsiniz.

Makarna

Patlıcan musakkanın yanına ne yapsam diye merak edenler var ise o vakit yapımı da oldukca kolay olan makarnayı tercih edebilirsiniz. İsterseniz makarnanızı daha güzel yapmak istiyorsanız sarımsaklı yoğurt ve domates sosu ekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir