Genel olarak kış ayında tüketin patlıcan musakka yemeğinde hanımların en fazlaca merak ettikleri patlıcan musakkanın yanına ne yapılır sorusu oluyor. Hem leziz hem de doyurucu bir yiyecek olduğundan dolayı bilhassa yanına yapılabilecek en güzel yiyecek menünüzü daha varlıklı hale getirecektir. Bu yiyecek hem ara sıcak hem de ara soğuk yemeklerle birlikte tüketilmesi daha doğrudur. Aynı vakit da yağlı olduğundan dolayı da patlıcan musakka ağır bir yemektir ve yanına hafifçe yiyecek yapılması gerekiyor.

Patlıcan Musakkanın Yanına Ne Yapılır

İçindekiler

MERCİMEK ÇORBASI

PİRİNÇ PİLAVI

BULGUR PİLAVI

CACIK

ÇOBAN SALATA

MERCİMEK ÇORBASI

Kış aylarında en fazlaca tüketilen ve bilhassa leziz olan patlıcan musakkanın yanına hafifçe bir çorba yapmanız daha doğru olacaktır. Bu çorba ise mercimek çorbasıdır. Mercimek çorbasını ise istediğiniz şeklinde de yapabilirsiniz.

PİRİNÇ PİLAVI

Patlıcan musakkanın yanına tüketilebilecek en güzel ven en ideal yiyeceklerden birisi de pirinç pilavıdır. Musakkanın içinde yoğun yağ oranı vardır ve bu yüzden eğer sizler zeytinyağlı pirinç pilavı yapmış olursanız o vakit mideniz rahatsız olmaz.

BULGUR PİLAVI

Genel olarak ağır yemeklerin yanına hep pirinç pilavı yada bulgur pilavı yapılmaktadır. Bu yüzden eğer pirinç pilavını sevmiyorsanız o vakit alternatif olarak bulgur pilavını tercih edebilirsiniz. İster mütevazi isterseniz de salçalı olarak yapabilirsiniz.

CACIK

Patlıcan musakka , pirinç pilavı ve bunların yanına da buz şeklinde cacık yapmış olursanız mükemmel bir akşam yemeği hazırlamış olmuş olursunuz. Bence bu üçlü menü fazlaca güzel ve misafirleriniz var ise da onlar için de hazırlayabilirsiniz.

ÇOBAN SALATA

Her yemeğin yanına ne olursa olsun salata olması gerekiyor. Salata hafifçe olduğundan dolayı insanoğlu tarafınca sıkça tercih edilmektedir. Bu yüzden patlıcan musakkanın yanına çoban salatası yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir