Patlıcanlı pilavın yanında ne yenir , sorusu günümüzde çokça sorulan sorulardan birisi haline geldi. Bizde bu mevzu hakkında araştırmalar yaparak yanında giden yiyecekleri ekledik. Biliyorsunuz ki ki pilav her çeşit yapılıyor ve sebzeli yapıldığı vakit ortaya mükemmel lezzet çıkıyor. Bilhassa patlıcanlı olarak yapıldığından enfes tat ortaya çıkmış oluyor. Fakat pilav katı yiyecek olduğundan dolayı yanına fazladan yiyecek yaparak menünüzü güçlü hale getirebilirsiniz. O vakit isterseniz patlıcanlı pilavın yanına ne yenir onlara bakalım buyurun.

Patlıcanlı Pilavın Yanında Ne Yenir

İçindekiler

ET SOTE

MANTAR IZGARA

KREMALI MANTAR ÇORBASI

PATLICAN SALATASI

KÖZLENMİŞ BİBER

BAKLAVA

ET SOTE

Pilavın yanına gidebilecek en güzel et yemeklerinden birisi de et sotedir. Sizler patlıcanlı pilavınız ile kuşbaşı olarak doğranmış hem domatesli hem de biberli olarak sotenizi yaparak mükemmel akşam yemeği hazırlayabilirsiniz.

MANTAR IZGARA

Oldukça değişik yiyeceklerden birisi de mantar ızgaradır. Patlıcanlı pilavınızın yanına oldukca güzel mantar ızgara yapabilirsiniz. İlk olarak mantarlarınızın tüm halindeki saplarınızı çıkartın hemen sonra tereyağ ilave ederek fırına atıp pişirme yapmadan ilkin de kaşarlayarak pilavınızın yanına mükemmel lezzet oluşturun.

KREMALI MANTAR ÇORBASI

Başlangıç çorbası olarak patlıcanlı pilavınızın yanına kremalı mantar çorbasını tercih edebilirsiniz. Bilhassa bu pilav ile kremalı mantar çorbası oldukca iyi gitmektedir.

PATLICAN SALATASI

Her yemekte bildiğiniz gibi ki salata oldukca mühim bir mevzudur. Bu yüzden salata olarak patlıcan salatası yaptığınız pilavın yanına oldukca yakışacaktır.

KÖZLENMİŞ BİBER

Birazcık değişik yiyecek olmasını istiyorsanız o vakit hanımlar közlenmiş biber halletmeye ne dersiniz ? Bence patlıcanlı pilavın yanına oldukca yakışacaktır.

BAKLAVA

Yiyecek yedikten sonrasında arkasından güzel bir tatlı yenir. Bu yüzden sizler ister cevizli isterseniz de fıstıklı olarak baklava tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir