PDF dosya boyutu küçültme günümüzde oldukça işe yarayan ve bilhassa haiz olmuş olduğunuz hem e-postaları göndermek hem de yedekleme yapmak için hakkaten oldukça yararlı olmaktadır. Fakat doğal olarak PDF dosya küçülte iyi mi yapılır ? bunu bilmek gerekiyor. İşte bu mevzu hakkında kısa bir araştırma yaptık ve iyi mi küçültme yapılır ile ilgili bulduğumuz detayları sizlerle paylaştık.

PDF Dosya Boyutu Küçültme Nasıl Yapılır

Artık PDF dosya boyutlarını küçültmenin yanı sıra büyük boyutlar da olan dosyalarınızı da oldukça kolay bir halde kullanabileceksiniz. Isterseniz yazımızı okumaya devam edelim…

İçindekiler

PDF Dosya Boyutu Küçültme İşlemi

PROGRAMSIZ PDF DOSYA BOYUTU KUCULTME VİDEO

PDF Dosya Boyutu Küçültme İşlemi

PDF dosyası küçültme işlemi yapmak için ilk olarak şunu belirtmek isteriz ki bunun için birden fazla program bulunmaktadır. Doğrusu halihazırda bir program kullanarak da bunu yapmanız elbet mümkündür. Örnek verecek olursak bu programların başlangıcında Adobe Acrobat gelmektedir.

Programın içerisin de yer edinen boyut küçültme özelliği yardımıyla istediğiniz dosyaları istediğiniz boyutta küçültebilirsiniz. Bunun haricin de ikinci vereceğimiz program ise Wondershare PDFelement uygulaması olmaktadır. Buda aynı şekilde istediğiniz dosyaları istediğiniz boyutta küçültebilirsiniz. Vermiş olduğumuz bu programlar dostlar sorunsuz olarak iş koşturmacasındadır.

Eğer ben program yükleyerek PDF dosya boyutu küçültmek istemiyorum diyorsanız o süre da bununla ilgili çeşitli sitelerden faydalanabilirsiniz. Doğal olarak bazı siteler ücretsizken bazıları ücretli olabilmektedir. Eğer ücretli olarak haiz olmazsanız istediğiniz boyutta küçültme yapmaz yada belirli bir sınıra kadar dosya yükleme verir.

Bu siteler içerisin de günümüzde en oldukça tercih edileni Smallpdf yer verilmiştir. Bu site belirli boyutlara kadar ücretsiz bir şekilde size olanak sunmaktadır. Bunun haricin de PDF Compressor yada Adobe resmi sitelerini de tercih edebilirsiniz.

PROGRAMSIZ PDF DOSYA BOYUTU KUCULTME VİDEO

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir