2019’daki 5. sezonun peşinden 2020 yılını pas geçen Peaky Blinders dizisi geçtiğimiz yıl yeni gelişmelere sahne oldu. Dizinin 6. sezonunun ne zaman yayınlanacağı merakla beklenirken bazı mevzular yavaş yavaş gün yüzüne çıkıyor.

Şimdi Peaky Blinders hayranı olmanın tam zamanı diyebiliriz. Beşinci sezon tipik olarak destansı bir finalle sona ermişti ve dizinin bir VR oyununun yapım aşamasında olmasıyla beraber çeşitli yan yapımlardan söz ediliyor. Bir ihtimal ilerleyen zamanda bir Peaky Blinders filmi izleyebiliriz.

“Tommy Shelby”, kendisini ve kanun tanımayan ailesini İngiltere’nin Birmingham sokaklarında koşturan İngiliz süreci eserinin son sezonu için geri dönüyor. Murphy’nin “Bu son olacak” diyen sesinin yer almış olduğu dram yüklü fragman, tabanca sesleri, yumruklu kavgalar ve ateşle dolu. Fragman ek olarak “Oswald Mosley”, “Arthur Shelby”, Ada Shelby ve “Gina Gray”in dönüşünü de vurguluyor.

Peaky Blinders 6. sezon fragmanını izleyin

Şimdiye kadar yaşanmış olan gelişimleri şu şekilde listelemek mümkün:

  • Dizinin 6. sezonunun ilk fragmanı gösterildi.
  • Stephen Graham’ın yer almış olduğu yeni bir teaser gösterildi.
  • Aralık ayında Anthony Byrne, yeni sezon için bir fragmanın “oldukca yakında yayınlanacağını” doğruladı.
  • Tom Hardy’den Alfie Solomons, son sezonda onun ve Ada Thorne’un yeni teaser klipleriyle geri dönecek.
  • Avustralyalı erkek oyuncu James Frecheville, altıncı sezon için ekibe katıldı.
  • Charlie Murphy, altıncı sezonda Jessie Eden olarak geri dönmeyecek.
  • Dizinin yönetmeni Anthony Byrne, altıncı sezonun çekimlerinin 27 Mayıs 2021’de tamamlandığını Instagram vasıtasıyla doğruladı. (bkz)
  • Sezonun çekimleri Ocak 2021’de başladı ve dizinin senaryo yazarı Steven Knight, gösterinin altıncı sezonla tamamlanmasının peşinden “hikayenin başka bir şekilde devam edeceğini” söylemiş oldu.

Peaky Blinders 6. sezon ne zaman çıkacak?

Altıncı sezon BBC tarafınca “yapılması ihtiyaç duyulan son bir antak kalma” ile patlayıcı ve acıklı olarak kurgulanıyor. Fragman, Tommy’nin Nazizm’in geri düşüşünün ortasında bir işçi lideri olarak siyasal hayatına devam ettiğini görmeye hazır olduğumuzu gösteriyor. Başka bir yerde, Tom Hardy’nin karakteri Alfie Solomons’un fragmanda görünmesiyle eski bahislerin sonuçlandırılması gerekiyor benzer biçimde görünüyor.

Peaky Blinders 6. sezon için hemen hemen resmi bir çıkış zamanı yok, sadece 2022’nin ilk çeyreğinde 1. bölümün yayınlanmasına tanıklık edebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir