Her insana merhabalar kıymetli mmsrn.com takipçilerimiz.Bu yazımızda sizlere Adobe Photoshop programında bir kişinin üstündeki elbiseye,giysiye,tişörte vs. her şeye iyi mi desen giydiririz onu resimler eşliğinde anlatacağız.Kısacası desen kaplamayı iyi mi yaparız onu göstereceğiz.Hakkaten korkmanıza gerek yok işlemler fazlaca rahat.

Photoshop programı ile birbirinden güzel şeyler yapabilirsiniz.Bunların başlangıcında da bir kıyafetin desenini değişiklik yapmak geliyor.Sözgelişi fazlaca beğendiğiniz boyutlarda ve tasarımda bir elbise var.Fakat bunun deseni hoşunuza gitmiyor ve değişiklik yapmak istiyorsunuz.İşte photoshop yardımıyla bu mümkün.Peki desen değişiklik yapma kısaca desen giydirme işlemi iyi mi yapılır şimdi onu maddeler halinde anlatalım.

1–) Ilk olarak internetten düz bir elbise giyen hanım resmi buluyoruz.Arkasından photoshop programından bu görseli açıyoruz.Google’a “düz elbise modelleri” yazarsanız karşınıza bir sürü fotoğraf çıkacaktır.

2–) Biz üstteki görseli bulduk ve seçtik.Sizde istediğinizi seçebilirsiniz.Sonrasında ise bu elbiseye giydireceğimiz deseni seçiyoruz.Biz aşağıda paylaştığımız çiçek desenini seçtik.Sizler gene istediğinizi seçebilirsiniz elbet.

3–) Şimdi kadının üstündeki yeşil rengi üstteki çiçek deseni ile değiştireceğiz.Hadi başlamış olalım o vakit.Ilk olarak kadının üstündeki elbiseyi “Süratli Seçim Aracı” ile seçiyoruz.Doğal bundan ilkin ctrl+j yaparak katmanın kopyasını alın kopya üstünden işlemlerimize devam edeceğiz.

4–) Süratli seçim aracıyla seçtikten sonrasında üstten “Kenarı İncelt…” butonuna basıyoruz ve oradan kenarlıkların güzel olması için pikselleri istediğimiz şeklinde ayarlıyoruz.Arkasından aşağıdaki resimdeki şeklinde yeni katmanı seçerek tamama basıyoruz.

5–) Şimdi geldik desenimizi tanımlamaya.Bunun için desenimizi yeni bir sayfada açıyoruz.Sonrasında üst menüden “Seviye>Desen Tanımla” butonuna basıyoruz.

6–) Arkasından hanım resmimize geri dönüyoruz.Ve sonrasında da katman 1 kopyası seçiliyken kısaca kenarları incelt yaptıktan sonraki katman seçiliyken sağ aşağıdan fx‘e basıyoruz ve sonrasında da “Desenli Kaplama…” butonuna basıyoruz.

7–) Arkasından oluşturulan yerde aşağıda gördüğünüz şeklinde Desen kısmından aşağı ok işaretine basıp yukarıda yaptığımız desen tanımlama işlemindeki desenimizi seçiyoruz.

8–) Buradan desenimizi seçtikten sonrasında “Orijinale Yasla” butonuna basıyoruz ve arkasından “Tamam” ‘a basıyoruz.

9–) Son olarak kadının son hali aşağıdaki şeklinde olur.Gördüğünüz şeklinde yeşil renkli elbisemizi çiçek desenine çevirdik.Bence oldukça güzel gözüktü doğal ki yorum sizin 🙂

Aynı şekilde öteki desenleri de seçerek desen giydirme yapabilirsiniz.Yeni görselimiz hakkında yorumlarınızı bekliyoruz.Öteki photoshop derslerine ise “Photoshop Dersleri” adlı kategoriden ulaşabilirsiniz.

Gördüğünüz şeklinde dostlar bu şekilde photoshop’ta desen değişiklik yapma yapabiliyoruz.Umarız yararlı olur.Her insana iyi emek harcamalar diliyoruz…

zvr

Bu Yazıya Tepkin Ne Oldu ?

Beğendim0

Efsane0

Teşekkürler0

İyiymiş1

Hahaha !0

İnanılmaz0

İlginç0

Hatalı0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir