Yeni bir photoshop dersimizden merhabalar.Bu dersimizde sizlere bir insanoğlunun photoshop ile göz rengini iyi mi değiştirebiliriz onu fotoğraflar eşliğinde anlatacağız.

Photoshop’da bizlere en lazım olacak özellik kim bilir renk değişiklik yapma özelliğidir.Bu özellik ile bir insanoğlunun gözünün,saçının,teninin vs. renklerini değiştirebiliriz.Peki göz rengi iyi mi değişmiş olur şimdi onu maddeler halinde anlatalım.

1-) Ilk olarak göz rengini değiştirebilmek için kaliteli bir fotoğraf buluyoruz.Biz internetten rastgele bir göz resmi bulduk.Siz istediğiniz resmi kullanabilirsiniz.

2-) Resmimizi açtıktan sonrasında sol menülerden baştan 4. sırada bulunan “Süratli Seçim Aracı” ‘nı seçiyoruz.

3-) Sonrasında göz bebeği haricinde kalan bölgeleri seçiyoruz.Isterseniz kalem aracıyla da aynı şekilde seçim yapabilirsiniz.Fakat göz bebeğini seçmemeye itina gösterin.Bundan dolayı göz rengi değişmiş olur fakat göz bebeği durağan(durgun) siyah renklidir.

4-) Seçim yaptıktan sonrasında ise sağ alt taraftan aşağıda gördüğünüz şeklinde yarım ay şeklinde olan sembole tıklıyoruz.Sonrasında da “Ton/Doygunluk…” seçeneğini açıyoruz.

5-) Sonrasında burada karşımıza renk ayarları çıkacak.Açıklık durağan(durgun) 0 kalsın.Fakat Doygunluk ve Ton ayarlarını istediğiniz şeklinde değiştirin.Peşinden otomatikman göz renginin değiştiğini görmüş olacaksınız.

6-) Gözümüzün son hali ise aşağıdaki şeklinde olmaktadır.Biz örnek olması için gözümüzü yeşile boyadık.Sizler de bu renk ayarından istediğiniz renge çevirebilirsiniz.

Bu şekilde photoshop ile göz rengi değiştirebiliyoruz.Öteki derslere photoshop dersleri kategorisinden ulaşabilirsiniz.Her insana iyi emekler diliyoruz…

zvr

Bu Yazıya Tepkin Ne Oldu ?

Beğendim0

Efsane0

Teşekkürler0

İyiymiş0

Hahaha !0

İnanılmaz0

İlginç0

Hatalı0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir