Her insana iyi günler diliyoruz.Bu photoshop dersimizde sizlere saç rengini en iyi şekilde iyi mi değiştirebiliriz onu anlatacağız.Umarız yararlı olur.

Dostlar Photoshop’ta kim bilir en zor meydana getirilen efektlerden birisi saç rengi değiştirmektir.Zira saçlarımız tane tane tüy şeklinde olduğundan program bunu zor algılayabiliyor ve muntazam bir halde sırıtmadan renk vermek oldukça zor olabiliyor.

Evet dostlar şimdi sözü uzatmadan photoshop ile saç değişiklik yapma örneğimize geçelim.Örnek olarak aşağıdaki resmi kullanacağız ve saçını mavimsi bir tona boyayacağız.

Gördüğünüz benzer biçimde sarımsı saça haiz olan bu ablamızın saçını şimdi mavi tonuna çevireceğiz.Maddeler halinde anlatıma geçelim.

1–) Ilk olarak dostlar photoshop programımızda resmimizi açıyoruz.Ben CS6 kullanıyorum.Programda resmi açtıktan sonrasında resmin derhal kopya bir katmanını açıyoruz ki işlem sonrasında eskisi-yenisi yapabilelim.Ctrl+J ile mevcud katmanın kopyasını oluşturabilirsiniz.

2–) Peşinden kopya katmandayken sol taraftan Kalem Aracını seçiyoruz.

3–) Sonrasında ise saçının etrafını kalem aracımızla çiziyoruz.

4–) Peşinden çizimimizi bitiriyoruz ve sonrasında ctrl+enter yaparak çizimimizi dolduruyoruz.İsterseniz Katmanlar>Yollar kısmından sağ tıklayıp çizimi doldur yapabilirsiniz ctrl+enter ile aynı işlevi görmektedir.

5–) Çizimi doldur yaptıktan sonrasında sol tarafa gelip Fırça Aracı‘nı seçiyoruz.Sonrasında ise gene sol en alttan saçımızı hangi renge boyayacaksanız o rengimizi ayarlıyoruz ve taralı alanı doğrusu saçımızı tamamen boyuyoruz.Ben mavimsi olması için mavi rengi seçtim.Bakalım iyi mi bir şey oraya çıkacak.

6–) Peşinden aşağıdaki benzer biçimde taralı alanı boyuyoruz.

7–) Evet bu şekilde saçımızı boyadık.Doğal ki işlem burada bitmiyor.Aslolan noktaya şimdi geldik.Boyama işlemi yaptıktan sonrasında sağ tarafa geliyoruz.Kopya katmanımızın üstünde “Düzgüsel” yazısı var.Oraya basıyoruz.

😎 Sonrasında oluşturulan yerden “Yumuşak Işık” seçeneğini seçiyoruz.

9-) İşte işlem bu kadar.Sonrasında ise saçımızın son hali aşağıdaki benzer biçimde olur.

10–) Gördüğünüz benzer biçimde dostlar uç noktaları birazcık fena dursa da saçımız bu şekilde yapılabiliyor.Gerçenten süper durdu diyebilirim.Ek olarak saçın kenarlarını da Düzeltme Fırçası Aracı ile düzeltebilirsiniz.Yada silgi ile kenarlarını silebilirsiniz.Aynı mantıkla kaş,göz,dudak vb. yerlerin rengini de değiştirebilirsiniz.

Şimdilik bu kadar.Mevzuya ilgi gelirse ilerde videolu anlatımlara da başlayabilirim.Her insana iyi emekler dilerim.Yorumlarınızı temenni ediyorum.Kolay gelsin…

zvr

Bu Yazıya Tepkin Ne Oldu ?

Beğendim0

Efsane0

Teşekkürler0

İyiymiş0

Hahaha !0

İnanılmaz0

İlginç0

Hatalı0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir