Her insana iyi günler diliyoruz.Bir başka photoshop dersiyle karşınızdayız.Bu yazımızda sizlere photoshop ile yazıya iyi mi efektler veririz görseller eşliğinde anlatacağız.

Photoshop ile görsel anlamda aklınıza ne gelirse yapabilirsiniz.Bunların en önemlisi de yazıların şekilli ve dikkat çekici gözükmesidir.Bu yüzden eğer bir internet sayfasına sahipseniz yada youtube kanalınız var ise logolarınızı ve bannerlarınızı dikkat çekici hayata geçirmeye çalışın.Bunun için de yazılara güzel efektler verin.Şimdi sözü uzatmadan maddeler halinde anlatıma geçelim.

1-) Ilk olarak photoshop programını açıyoruz ve boş bir sayfa açıyoruz.Biz örnek olması açısından 400*400 lük bir alan açtık.Arkasından sol taraftaki T sembollü olan Yazım Aracı‘na basıyoruz.

2-) Arkasından yazımızı yazıyoruz.Biz örnek olması için “Merhabalar kıymetli mmsrn.com takip edenleri” şeklinde bir yazı yazdık.

3-) Şimdi bu yazdığımız yazıya efekt vermek için ilk olarak sağ taraftan katman olarak yazdığımız yazıyı seçiyoruz.Arkasından alttaki “fx” butonuna basıyoruz ve sonrasında da “Karıştırma Seçenekleri…” butonuna tıklıyoruz.

4-) Sonrasında ise oluşturulan yerde bir sürü efekt özelliği var.Oradan hepsine bakarak beğendiklerinizi uygulayın.Örneğin kontur kısmı yazınızı büyütüyor ve yazınıza 3 boyutluluk kazandırıyor.Renk kaplama kısmında adı üstünde yazınızın rengini ayarlayabiliyorsunuz.Saten kısmında ise 3 boyutlu olan yazının renk geçişlerini ayarlayabiliyorsunuz.Bu benzer biçimde bir oldukça özelliği bakarak kendiniz öğrenebilirsiniz.Hakikaten oldukça kolay.

5-) Son olarak gölge kısmında ise yazıya gölge verebiliyorsunuz.Tamamen işlemler bittikten sonrasında sağ üstteki “Tamam” butonuna basıyoruz.

6-) Ve işte yazımızın yeni hali aşağıdaki benzer biçimde oldu.Sizler de yazıları bu şekilde istediğiniz benzer biçimde şekillendirebilirsiniz ve yazılara efekt verebilirsiniz.

Şimdi ilk resimle son resme bakın ve karşılaştırma yapın.Hangisi daha dikkat çekici duruyor.Doğal ki son hali.Bu şekilde dostlar sizler de yazılarınıza en azından kolay seviyede mevzuda anlattığımız benzer biçimde efekt verebilirsiniz.Bu sayede daha oldukça dikkat çekersiniz ve bu durum illaki sizlere yarar sağlar.

Bu şekilde photoshop ile yazılara efekt verebilirsiniz.Öteki derslerimiz için “Photoshop Dersleri” adlı kategoriyi ziyaret edebilirsiniz.Teşekkürler iyi emekler diliyoruz.

zvr

Bu Yazıya Tepkin Ne Oldu ?

Beğendim0

Efsane0

Teşekkürler0

İyiymiş0

Hahaha !0

İnanılmaz0

İlginç0

Hatalı0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir