İçindekiler

Pirzolanın Yanında Ne Gider ?

Pirzolanın Yanında Ne Gider ?

Hem protein açısından fazlaca varlıklı hem de fazlaca leziz olan aynı vakit da Türk mutfağında yeri ayrı olan pirzolanın yanına ne gider ? günümüz de fazlaca arattırılan sorulardan birisi oldu. Ziyafet sofrası olarak çoğu zaman pirzola daha fazlaca tercih ederler fakat yanına güzel bir yiyecek yapılırsa o vakit ortaya da hakkaten mükemmel lezzetler çıkar. Pirzolanın yanına zeytinyağlı yiyeceklerden birisini yapmış olursanız hakkaten mükemmel lezzet çıkarmış olmuş olursunuz. Servis tabağında sunum yapacağınız vakit esasen tek başına pirzola servis yapılmaz yanına kesinlikle ek yiyecek yapılması gerekiyor.

Pirzolanın Yanında Ne Gider

Pirinç Pilavı

Pirzola dendiği vakit akla genel olarak gelen yemekler içinde pirinç pilavı oluyor. Bundan dolayı pirinç pilavı da her yemeğin yanına fazlaca yakıştığından dolayı güvenli olun pirzolanın yanına da fazlaca yakışacaktır.

Bulgur Pilavı

Pirinç pilavı tercih etmeyecekseniz bunun yerine bulgur pilavını seçebilirsiniz. Bulgur pilavını da yapacağınız vakit domatesli ve bolca baharatlı yapmış olursanız o vakit mükemmel lezzet çıkarmış olmuş olursunuz.

Patates Püresi

Patates püresi genel olarak birçok yemeğin yanına tercih edilen lezzetlerden birisidir. Bilhassa üstüne kaşar peyniri ilave ederseniz o vakit daha güzel menü oluşturmuş olmuş olursunuz.

Pirzolanın Yanında Ne yapsam

Fırında Kremalı Patates

Pirzolanın yanına fırında kremalı patates yaparak menünüzü daha varlıklı hale getirmek istemez misiniz ? Akşama evinize konuk gelecekse o vakit menünüze kesinlikle fırında kremalı patates yemeğini ilave edin.

Ispanak Ograten

Et yemeği yapıldığı vakit yanına kesinlikle sebze yemeğinden bir şey yapılır. Sizler de pirzolanın yanına ıspanak yemeği yaparak değişik sunum adına da ıspanak ograten tercih edebilirsiniz.

Börek

İster peynirli su böreği isterseniz de klasik peynirli olarak yapacağınız börek pirzolanın yanına fazlaca iyi gidecektir. Böreğinizi yapacağınız vakit da hazır yufkadan yapmış olursanız daha leziz olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir