İçindekiler

Piyazın Yanında Ne Yapsam ?

Piyazın Yanında Ne Yapsam ?

Türk mutfağında salata türleri içinde oldukca sevilen ve en oldukca tercih edilenler içinde piyaz yer almıştır. Piyaz biliyorsunuz ki ki kuru fasulye , soğan , maydanoz , sumak ve lüzumlu olan baharatlarla yapılmaktadır. Aynı vakit da piyaz salata çeşidi Güneydoğu mutfağında yer edinen lezzetlerden birisidir ve meze olarak yapıldığından dolayı yanına tercih edeceğiniz yemekte bu yüzden oldukca önemlidir. Biz de piyazın yanına gidebilecek en ideal yiyecekleri bularak aşağıya yazdık ve istediğiniz yemeği seçerek halletmeye başlayabilirsiniz.

Piyazın Yanında Ne Gider

Kebap

Türk mutfağında et yiyecekleri içinde asla vazgeçilmeyen ve en oldukca yapılanlar içinde kebap yer alır. Kebapta piyazla birlikte oldukca iyi gider ve eğer piyaz yapacaksanız yanına da kesinlikle kebap tercih edin.

Balık

Karadeniz yöresine ilişik olan balık yaptığınız piyaz mezesi ile mükemmel olacaktır. Bilhassa hamsi balığı yapıldığı vakit akla gelen ilk salata çeşidi piyaz oluyor. Bu yüzden hangi balığı yapmış olursanız yapın meze olarak piyaz ilk sırada yer alır.

Köfte

Hem küçükler hem de büyükler tarafınca oldukca sevilerek yenen köfte piyazla birlikte tercih edilmiş olduğu vakit ortaya hakikaten mükemmel lezzet çıkıyor diyebiliriz. Bu şekilde menüyü birçok şahıs tarafınca da tercih ediliyor.

Piyazın Yanında Ne yapsam

Tantuni

Tantuni , biliyorsunuz ki ki kıymadan yapılır ve Mersin mutfağına haz bir yemektir. Birçok yörede de tercih edilen tantuni yaptığınız piyaz mezesi ile mükemmel olacaktır.

Pişmemiş Köfte

Pişmemiş köfte tercih edeceğiniz vakit meze olarak ne yapsam diye düşünüyorsanız o vakit kuru fasulyeden , soğandan ve lüzumlu olan baharatlardan meydana getirilen piyazı tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir