Pokemon Go, dünyada yeni bir akımın temelini oluşturdu. Sanal gerçekliğin dünya üstünde yaşanması, oyunların en çılgını olarak görülerek milyonlarca insan fırsat bilerek sokaklara indi. Büyük ilgi gören mobil oyun ipuçları ile sizi kendinizden alacak. Asosyal insanların dahi oyunun etkisine kapılarak gün süresince kendilerini sokaklara attılar. Kullananların gün süresince pokemon yakalamak için gece gündüz ellerinde telefon sokaklarda geziyorlar.

Pokemon Go, akıllı telefonlarla GPS ve web bağlantısıyla oynanabilecek teknolojiye haiz olan mobil oyundur. Dünya üstünde sanal gerçeklik oyunu olarak GPS yardımıyla bulunduğunuz yerlerde pokemon bulabilirsiniz. Gerçek hayatta belirli adreslerde savaşabilir, poketopu biriktirerek yeni pokemonlar yakalayabilirsiniz. Pokemon biriktirerek kendi koleksiyonunuzu oluşturarak öteki oyuncularla savaşabilirsiniz.

ABD’de yayınlanması ile Apple’ın App Store’unda ilk sıraya yerleşti. Pilot ülkeler olarak ABD, Avustralya ve Yeni Zelanda’da indirebilir durumdadır. İlerleyen tarihlerde tüm dünyaya açılacak olan oyun için şuan tarih belirlenmedi. Pokemon Go yapımcısı Nintendo, öteki ülkelerde yayınlanma aynı anda olacağı için sabırla beklemelerini istedi.

Pokemon Go hemen hemen devletimizde indirilmesi mümkün olmadığından dolayı yama paketi APK sürümleri yardımıyla oynanmaya olanak sağlıyor. Resmi olmayan sürümlerin telefona zarar verebileceğinden dolayı kullanıcılar bu mevzuda dikkatli olunması istedi.

Yapımcılar kullanıcıları uyarıyor

Gerçek dünyada oynanan oyun olduğundan yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması istendi. Oyun esnasında çevrede pokemon bulabilmek için telefona odaklanan oyuncular kazalara sebep olabilir. Çevresel faktörlere dikkat ederek kazaların önüne geçmeleri bir tek bir oyun bulunduğunu unutmamaları gerektiği mevzusunda uyarılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir