Hepimiz bir hevesle programlama dillerini öğrenmeye adım atmak ister.Gerek youtube videolarından gerekse kişisel blog sitelerinden kodlar vs. ile öğrenmeye çalışır.

Peki bunların haricinde tecrübe etme yanılma yolu ile öğrenmeye çalıştınız mı? Eğer cevabınız hayır ise bu site tam size bakılırsa.

www.w3schools.com adlı internet sayfasında neredeyse tüm programlama dillerini tecrübe etme yanılma yöntemiyle kendiniz öğrenebileceksiniz.Kendiniz uygulama yaparak öğreneceğiniz için görsel olarak akılda daha oldukca duracak ve daha süratli bir halde öğrenebileceksiniz.

Şimdi gelelim bu siteyi iyi mi kullanabiliriz onu anlatmaya.Ilk olarak siteyi açtınız ve hangi programlama dillerine çalışmak istiyorsunuz buna karar verdiniz.Sonrasında diyelimki php öğrenmek istiyorsunuz yapmanız ihtiyaç duyulan şey soldaki menüden “Learn PHP” butonuna tıklamak.

Buraya tıkladıktan sonrasında oluşturulan sayfanın orta kısmındaki “Run example” butonuna tıklıyoruz ve çalışmamıza başlıyoruz.

Oluşturulan sayfada istediğimiz şeklinde kod yazıp çalıştırabiliyoruz.Aslına bakarsanız bu sitenin en büyük özelliği de bu site üstünden istediğiniz şeklinde emek harcama yapabiliyorsunuz.Bu sayede öğrenmek istediğiniz herhangi bir programlama dilini süratli bir halde öğrenebileceksiniz.

zvr

Bu Yazıya Tepkin Ne Oldu ?

Beğendim0

Efsane0

Teşekkürler0

İyiymiş0

Hahaha !0

İnanılmaz0

İlginç0

Hatalı0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir