PTT (Posta ve Telgraf Teşkilatı) olarak 23 Ekim 1840 senesinde vatanımızda hizmete adım atmıştır. Uzun seneler süresince posta teşkilatı olarak hizmetini devam ettirmiştir. Cumhuriyetin getirmiş olduğu yeniliklerle birlikte hizmet alanı genişlemiştir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına posta, banka, lojistik alanlarında hizmet sunmaktadır. Kargo gönderimi, satmaca ödeme noktası, para gönderme ve çekme, dosya gönderimi, yazışma imkanı ve PTT Bank şeklinde hizmetleri vardır. Günümüzde her il her ilçede posta teşkilatı bulunmakta.

PTT Çalışma Saati

Sabah Açılış Saati:
08:30

Akşam Kapanış Saati:
17:00

Cumartesi – Pazar Çalışma Saatleri:
Kapalı

Yurtiçi ve Yurtdışında posta kartı göndermenize olanak tanımakta. Kargo sistemi ile kapıdan kapıya teslimat yapılmakta. Gerek kurye çağırarak kargo işlemlerinizi gerçekleştirmenize olanak sağlıyor. Hatıra olarak kişiye hususi pul dahi basılmakta. Yurtdışında yaşayan sevdikleriniz için gönderim yapılabilir.

Western Union ile para transferi yapmanıza olanak sağlar. Döviz bozdurmak isterseniz PTT şubelerine gidebilirsiniz. Trafik cezanız şeklinde devlet dairelerinde ödemelerinizi buradan yapmanız mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir