PTT Kargo, kamuya bağlı kargoculuk ve lojistik hizmeti veren firmadır. 3 Temmuz 2008 yılından itibaren kargo taşımacılığına adım atmıştır. Kargo ücretleri uzaklığa bakılırsa en düşük fiyatta olmaktadır. En ucuza kargoculuk hizmeti veren firmadır. PTT kargo günü birlik teslimat yapmaktadır. Kargonuzun teslimat saati mesai saatleri içinde yapılmaktadır. Gün içinde gelen kargolar VIP, ödeme şartlı, gönderiler için SMS, e-mail ve online takiple öğrenilebilir. Şubeye ulaşmış olduğu takdirde teslimat işlemlerinizi kolaylıkla yapmanız mümkündür.

PTT Kargo Açılış Kapanış Saati

Sabah Açılış Saati:

08:30 – 12:30

Akşam Kapanış Saati:

13:30 – 17:30

Cumartesi Günü

Kapalı

Pazar Günü

Kapalı

PTT Kargo hafta içi her gün sabah 08:30’da hizmetlerine adım atar öğle tatili 12:30 – 13:30 arası devam eder. Akşam kapanış saati 16:30 ve 17:30 olmaktadır. Cumartesi ve Pazar günleri kapalıdır. PTT bağlı şirket memurlukta olduğu şeklinde emek harcama saatleri belirlidir. Resmi dinlence ve bayram günlerinde hizmet vermemektedir. Hafta sonu kargolarınız dağıtıma çıkmaz bir sonraki iş günü dağıtıma çıkarılır. PTT kargo hizmetleri ödeme şartlı, PTT iş yerinde teslim, ücretli alıcıdan öğrenim, alma haberli, kıymet konulmuş sigortalı, kontrollü teslim, gidiş dönüş, alıcının kendisine teslim, telefonla bilgilendirme, adresten teslim şeklinde hizmetleri vardır.

PTT kargo şubeleri, PTT şubeleri ile aynı yerde bulunur. PTT girerek içinde birçok işlem yapabilirsiniz. Posta hizmetleri, telgraf, elektronik posta, posta işlemleri, havale işlemleri, hesap işlemleri, kart ve pttmatik işlemleri, hgs işlemleri, satmaca ödeme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir