Everton Futbol Kulübü, Rafael Benitez’in Kulübün yeni menajeri olarak atandığını duyurdu. İspanyol teknik insanla 3 senelik sözleşme imzalandığı açıklandı.

Mavi-beyazlı ekip ek olarak son üç hafta içinde geniş kapsamlı bir işe alım sürecinin yürütüldüğünü, bu süreçte birkaç adayla oldukca sayıda görüşme yapıldığını beyan etti.

Everton, ek olarak Benitez’in yardımcılığına Duncan Ferguson ve Alan Kelly’ye katılacağını, lüzumlu açıklamanın gelecek günlerde yapılacağını beyan etti.

Kulübün hisselerinin çoğunu elinde bulunduran Farhad Moshiri şunları söylemiş oldu: “Rafa, bilgisi ve tecrübesiyle fakat her şeyden ilkin Kulübümüze katılmak için gösterdiği tutku ve istekle bizi oldukca etkiledi.

“Rafa’yı, Kulübümüze ve Everton taraftarına başarı getireceğine inandığımız için teknik direktörümüz yaptık. Basitçe söylemek gerekirse, ligin üst sıralarında yer edinen takımlarla rekabet etmemiz ve kupalar kazanmamız gerekiyor. Rafa, internasyonal kariyerinde büyük deneyime haiz, kendisini kanıtlama etmiş bir isim. Bunu bizim için başarmasını istiyoruz.”

Benitez: “Everton’a katıldığım için mutluyum”

Rafael Benitez, “Everton’a katıldığım için oldukca mutluyum. Bu süreç süresince, Kulübün üst düzey temsilcilerinin gösterdikleri talep ve bu zamanı kulübe başarı getirme arzularından oldukca etkilendim. Bu büyük kulübün hedeflerine ulaşmasına yardım etmede büyük bir rol oynamaya kararlıyım.”

Daha ilkin Liverpool, Inter, Napoli ve Real Madrid şeklinde büyük takımları çalıştıran Rafael Benitez son olarak Çin Ligi’nde Dalian Professional takımını çalıştırmıştı.

Ansiklopedika Futbol Sayfası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir