Pantolonlar oldukca şık olabilirler. Fakat her yıkamadan sonrasında farkedeceksiniz ki pantolonların rengi birazcık daha nefes bir hale geliyor. Bu problemi ortadan kaldırabilmek için ise insalar, devamlı olarak araştırma yapıyor. Genel olarak koyu renkli pantolonlarda görülen bu problemi geri döndürebilmek için bazı naturel yöntemler bulunuyor. Bu naturel şekilleri deneyerek, rengi solmuş olan bir pantolonu kolaylıkla eski rengine geri döndürebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere, rengi solmuş olan pantolonların eski haline nasıl geri getirilebileceğinden bahsettik.

Pantolonların renkleri niçin solar?

Siz de farketmiş olacaksınız ki çamaşır makinesi ile yıkamış olduğunuz giysiler, bir süre sonrasında solmaya başlıyor. Bu durumun birkaç değişik sebebi var. En mühim sebebi ise çamaşır makinesinde kullandığınız suyun sıcaklığı. Eğer koyu renkli giysileri oldukca sıcak su ile yıkarsanız, renkleri solmaya yüz tutacaktır. Bununla beraber çamaşır makinesinde kullanılacak olan toz deterjan da koyu renkli pantolonların solmasına niçin olabilir. Bunun sebebi ise çamaşır makinesine gereğinden fazla deterjan koymaktan geçiyor. Gereğinden fazla deterjan koymak, kıyafetlerin üstünde toz deterjan kalıntılarının kalmasına niçin oluyor. Bu da çamaşırların üzerlerinde kalıntı kalmasına niçin oluyor. Bu kalıntılar da koyu renkli kıyafetlerin renklerinin nefes bir halde görünmesine niçin olmaktadır.  Bu yüzden de ilk olarak çamaşır makinesinde giysileri nasıl yıkamanız icap ettiğini öğrenmeniz lazım.

Çamaşır makinesinde çamaşır yıkarken, kullanacağınız toz deterjan miktarına dikkat etmeniz gerekiyor. Kısaca ne kadar fazla toz deterjan koyarsanız, kıyafetleriniz o denli iyi bir halde temizlenmeyecektir. Çamaşır makineleri, minimum miktardaki deterjan ile yüksek oranda verimlilik elde eden makinelerdir. Bu yüzden de çamaşır makinesinde çamaşır yıkarken, maksimum bir ölçek toz deterjan koymanız kafi olacaktır. Hatta bir ölçekten birazcık daha azca oranda toz deterjan kullanabilirsiniz. Aynı şekilde yumuşatıcı için de bu durum geçerlidir. Bu yüzden çamaşır makinesine koyacağınız temizlik malzemelerini oldukca azca oranda koymanız gerekiyor. Tüm bunlara ek olarak ise çamaşır makinesinde yıkadığınız çamaşırları, oldukca sıcak suda yıkamanız oldukça mantıksız. Zira çamaşır makinesindeki işlemler yardımıyla çamaşır makinesine atılmış olan kıyafetlerin oldukca sıcak suda yıkanmasına gerek bırakmıyor. Bu yüzden de çamaşırlarınızı mümkün mertebe 30 derecede yıkamaya çalışın.

Rengi solan pantolonlar nasıl eski haline getirilir?

Rengi solan pantolonları eski haline geri getirebilirsiniz. Sadece rengi solmuş olan pantolonların niçin renginin solmuş olduğu da oldukça mühim. Eğer toz deterjan benzer biçimde bazı durumlardan kaynaklı renkte solma var ise, birazdan anlatacağımız işlemler yardımıyla rengi solmuş olan pantolonları oldukca kolay bir halde eski rengine geri getirebilmeniz mümkün. rengi solmuş olan pantolonları oldukca kolay bir halde eski haline geri getirebilirsiniz. gelin hep beraber rengi solmuş olan pantolonları nasıl kolaylıkla eski rengine kavuşturabileceğinizi inceleyelim.

Tuz ile rengi solmuş pantolonları eski haline geri getirme

Rengi solmuş olan koyu renkli pantolonların solma sebebi, genel olarak toz deterjan kalıntıları olmaktadır. Rengi solmuş olan bir pantolon da eski şıklığını arayamazsınız. Sadece tuz yardımıyla rengi solmuş olan bir pantolonu çöpe atmak durumuda kalmayacaksınız. Zira tuz yardımıyla, rengi solmuş olan pantolonların üzerlerindeki toz deterjan kalıntılarını oldukca rahat bir halde ortadan kaldırabilmeniz mümkün. Tuz yöntemi ile rengi solmuş bir pantolonun rengini tekrardan geri kazanabilmek için ilk olarak çamaşır makinesine koymuş olduğunuz kıyafetlerin üstüne yarım su bardağı tuz dökün. Ondan sonra ise bu şekilde çamaşırlarınızı sudan geçirin. Tuz yardımıyla toz deterjan endeni ile rengi solmuş olan kıyafetlerin rengi, tekrardan eski haline gelmiş olacaktır.

Sirke ile rengi solmuş pantolonları eski haline geri getirme

Sirke yöntemi yardımıyla de rengi solmuş olan pantolonları eski haline geri getirebilmeniz mümkün. yapacağınız kolay birkaç işlem sonrası, rengi solmuş olan pantolonlarınız tıpkı ilk günki haline geri getirebilmeniz mümkün. Sirke yardımı ile rengi solan pantolonları geri getirebilmek için ilk olarak çamaşır makinenizi düzgüsel bir halde, çamaşırlar ile beraber çalıştırın. Durulama işlemi esnasında ise yumuşatıcı kısmına bir su bardağı kadar sirke koyun. Ondan sonra ise çamaşır makineninizin çamaşırları tamamen yıkmasını bekleyin. Çamaşır makinesinin işi bittikten sonrasında ise çamaşırlarınızı asmaya başlayın. Çamaşırlarınız kuruduğunda ise farkı anlayacaksınız. Sirke yardımıyla pantolonların üstündeki renkler dengelenecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir