Rukiye Çetinkaya, 9 Mart 1983 yılında dünyaya gözlerini açmıştır. 2022 tarihi itibariyle 39 yaşına girmiştir. Yaklaşık olarak, 13 yıllık bir evliliği olan Rukiye Çetinkaya bir tane kız çocuğuna sahiptir.

Rukiye Çetinkaya Fiziksel Özellikleri Nelerdir?

Rukiye Çetinkaya’nın yaklaşık olarak 1 metre 68 santimetre boy uzunluğu vardır. Kilosu da yaklaşık olarak 52 kilogramdır. Boy uzunluğu, Türk kadınlarının boy ortalamasına göre beş santimetre daha uzundur. Kilosu da boyuna göre oldukça idealdir.

Rukiye Çetinkaya’nın gerçek saç rengi kahverengidir. Fakat, genel olarak sarı saçı kendisine yakıştırıyor. Saçlarını genel olarak sarıya boyatıyor. Fakat kendi saç rengini de tercih ettiği oluyor.

Rukiye Çetinkaya Nerelidir?

Rukiye Çetinkaya’nın aslen nereli olduğu bilinmiyor. Kendisinin bu konuda hiçbir beyanatı olmamıştır. Fakat Ankara’nın Keçiören İlçesine bağlı olan İncirli Semtinde oturuyor.

Rukiye Çetinkaya Mesleği Nedir?

Rukiye Çetinkaya yıllarca güzellik uzmanı olarak çalışmıştır. Mesleğini iyi yapabilmek için çeşitli eğitimler almıştır. Kendisi zaten son dereceli bakımlıdır ve kadınların da bakımlı ve güzel olması için uğraşmıştır.

Rukiye Çetinkaya ani karar alarak, güzellik uzmanı mesleğini bırakmıştır. Hayallerinde oyuncu olmayı düşleyen Rukiye Çetinkaya, bu uğurda yaklaşık olarak bir buçuk sene boyunca tiyatro kursuna giderek eğitim almıştır.

Eğitim sürecinde, özverili bir şekilde sebat ederek çalışması sebebiyle, kısa sürede belirli bir seviyeye gelmiştir. Rukiye Çetinkaya çeşitli dizilerde oyuncu olarak rol almıştır. Bunlar;

  • Aşkların En Güzeli dizisi, (Melek rolü)
  • Unutma Beni, (Neşe rolü) ismiyle bilinen dizilerdir.

Repertuvarında çok fazla sayıda dizi yoktur. Fakat, buradaki rollerini başarılı bir şekilde canlandırmıştır. Daha sonra oyunculuk hayatını bırakarak tamamen sosyal medyaya odaklanmıştır. Şu an Youtube üzerinden çeşitli içerikler üreterek paylaşımlar yapıyor. Dizilerde oynayarak kazanamadığı ünü, Youtube aracılığıyla yakalamıştır.

Rukiye Çetinkaya

Rukiye Çetinkaya Burcu Nedir?

Rukiye Çetinkaya, 9 Mart doğumlu olması sebebiyle Balık Burcudur. Balık Burcunun tipik karakteristik özellikleri de kişiliğine yansımıştır.

Rukiye Çetinkaya burcunun da etkisiyle çok duygusal bir kişiliğe sahiptir. Duygusal yapısının etkisiyle de hayaller kurmaktan çok hoşlanır. Bu özelliğini, ani bir kararla meslek değiştirmesinde de görmek mümkündür.

Rukiye Çetinkaya, son derece bakımlı bir kadındır. Bakımlı olmak ve bakımlı görünmek onun için bir tutkudur. Keza asıl mesleğinin güzellik uzmanı olması, bu konuya ne kadar önem verdiğini de kanıtlar niteliktedir.

Rukiye Çetinkaya Sevdiği Yemekler Nelerdir?

Rukiye Çetinkaya’nın en sevdiği yemek sakatat ürünlerinden oluşuyor. Sakatat bulamadığında ise tercihleri arasında kebap ve İskender yer alıyor. Bezelyeye de bayıldığını biliniyor. Görüldüğü üzere, Rukiye Çetinkaya’nın, et yemeklerine karşı bir düşkünlüğü bulunuyor. Baklavaya da hayır diyemeyen eski oyuncu, Türk yemek kültüründen pek şaşmamaya özen gösteriyor.

Tam bir kahve tutkunu olan Rukiye Çetinkaya, yeni türde kahveleri hem içmeyi hem de keşfetmeyi seviyor. Sevdiği yemekler düşünüldüğünde şalgama da hayır diyemiyor. Her Türk insanı gibi çay da tüketiyor elbette.

Rukiye Çetinkaya’nın Eşi Kimdir?

Rukiye Çetinkaya, Taner Çetinkaya ile evlidir. Yaklaşık olarak 13 yıldır evli olan çiftin evlilikleri, büyük bir uyum içerisinde devam ediyor. Rukiye Çetinkaya’nın Youtube videolarında eşi Taner Çetinkaya ile çektiği birçok içerikte mevcuttur. Taner Çetinkaya, Ankara’da özel bir şirkette yönetici olarak çalışıyor.

Çiftin, Elif isimli bir kızları vardır. 14 Eylül 2014 doğumlu olan Elif, Başak Burcu özelliklerini taşıyor. 2022 yılı itibariyle 8 yaşına basan Elif, ilkokul eğitimine devam ediyor. Rukiye Çetinkaya, burcunun da etkisiyle kendisinden çok kızını düşünen bir annedir. Önem verdiği kişi, her daim kızı oluyor.

Rukiye Çetinkaya’nın En Sevdiği Renk Nedir?

Oyuncunun en sevdiği renk beyazdır. Duygusal bir kişiliğe sahip olması sebebiyle, saflığın temsil ettiği beyaz rengini günlük hayatında oldukça fazla tercih ediyor.

Rukiye Çetinkaya’nın Sosyal Medya Hesapları Nelerdir?

Eski oyuncu, İnstagram isimli sosyal medya platformunu oldukça aktif bir şekilde kullanıyor. İnstagramda rukiyecetinkayaoffical kullanıcı adıyla bir hesabı bulunuyor ve hazırlamış olduğu dijital içerikleri hesabı üzerinden paylaşıyor. Yaklaşık olarak, 104 bin kişilik bir takipçi sayısı olan Rukiye Çetinkaya, hayranlarıyla sürekli olarak iletişim halinde kalıyor.

Rukiye Çetinkaya’nın kendi ismiyle bir web sitesi de bulunuyor. Sitede, Rukiye Çetinkaya’nın sosyal medya hesaplarında paylaştığı bir çok içerik bulunabiliyor.

Rukiye Çetinkaya için tam bir youtuber diyebiliriz. Haftanın dört günü akşam saat beşte videolar çekiyor. Eski mesleği olan güzellik uzmanlığı ile alakalı olarak kişisel bakım ve makyaj, aynı zamanda alışveriş ile ilgili videolar çekiyor. Hem eşine hem de kızına çektiği videolarda oldukça sık yer veriyor. Youtube kanalında bir milyon yedi yüz bin takipçi sayısına sahiptir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir