İçerisinde antrokınon bulunan ve sabır taşı olarak adlandırılan bu taş, çoğu zaman annelerin meme uçlarına sürmüş olduğu bir taş türüdür. Ağızda hoş olmayan bir tat bırakan sabır taşının bu şekilde kullanımı, sütten kesilmesi ihtiyaç duyulan sadece bu alışkanlığını bırakmak istemeyen çocuklar üstünde etkili olmaktadır. Sabır taşı, siyah renkte ekşi bir tada haizdir. Bu yazımızda sizlere, sabır taşının ne olduğundan ve sabır taşının nasıl kullanılacağından bahsettik.

Sabır taşı nedir?

Videolu ifade: Sütten kesme yöntemi 🙂 sabır taşı İLE 3 gün de kati çözüm

https://www.youtube.com/shorts/gvmLkD9hR-EVideo can’t be loaded because JavaScript is disabled: Sütten kesme yöntemi 🙂 sabır taşı İLE 3 gün de kati çözüm (https://www.youtube.com/shorts/gvmLkD9hR-E)

Aloe Vera bitkisinden elde edilmiş bu madde, siyah renkte ve ekşi bir tada haizdir. Çoğu zaman evlatların sütten kesilmesi için kullanılmakta olan sabır taşı, ağızda hoş olmayan tadlar bırakmaktadır. Bu yüzden de sabır taşı, çoğu zaman yapılmaması istenmeyen alışkanlıklardan kurtulmak için kullanılabilir. Aloe vera bitkisinden elde edilmiş olduğu için de sabır taşının herhangi bir yan tesiri, en azından şu an için bilinmiyor. Bunlara ek olarak sabır taşı kullanımı için gene de doktorunuzdan tavsiye almanız önerilmektedir.

Sabır taşı nasıl kullanılır?

Sabır taşı, çoğu zaman tırnak yeme benzer biçimde fena alışkanlıklardan kurtulunması için kullanılmaktadır. Bunun sebebi ise ağız ile meydana getirilen bu tür alışkanlıklara karşı sabır taşının ekşimsi hoş olmayan tadı ile bu alışkanlıkları ortadan kaldırmak. Bildiğiniz benzer biçimde bazı çocuklar sütten kesilmek istemiyor. Bu durum, yaş ilerledike daha da büyük bir sıkıntıya niçin oluyor. Anneler de evlatlarının bu alışkanlıktan kurtulması için meme uçlarına sabır taşı sürdükleri bilinmekte. Bu sayede çocuklar, süt emmeye kalktıklarında sabır taşının hoş olmayan ekşimsi tadını alıyor ve birkaç gün içinde artık süt emmek istemiyorlar.

Tüm bunlar ek olarak bazı insanların tırnak yeme alışkanlığı var. Bu alışkanlık, çoğu zaman çocuk yaşlarda başlıyor ve asla durmadan devam ediyor. Tırnak yeme alışkanlığını ortadan kaldırabilmek için uygulayabileceğiniz birçok değişik yöntem olsa bile sabır taşı yöntemi, kim bilir aralarındaki en etkili yöntemlerden biri. Şu sebeple sabır taşının ekşimsi ve hoş olmayan tadı, tırnaklardan alındığından insanoğlu ister istemez tırnaklarını yemekten çekiniyor. Bu yüzden de tırnak yeme alışkanlığı da kısa süre içinde, aloe vera bitkisinden elde edilmiş sabır taşı ile tırnak yeme alışkanlıklarından kurtulabiliyor.

Sabır taşı zararı dokunan mı?

Meydana getirilen araştıramalara nazaran sabır taşının malum bir yan tesiri bulunmamaktadır. Sadece gene de bu maddenin aşırı kullanımından kaçınılması gerektiği söyleniyor. Ek olarak kullanıldıktan sonrasında da sabır taşı sürülmüş olan bölgenin detaylıca temizlenmesi gerekiyor. Bunlara ek olarak evlatların ve bebeklerin devamlı olarak bu maddeye maruz kalması, bazı hastalıkların baş göstermesine niçin olabilir. Sabır taşının kullanımından sonrasında kullanılan bölge iyice temizlenmeli. Aloe vera bitkisinden elde edilmiş olduğu için kimyasal özellikler barındırmayan sabır taşı, kullanıldığında bugüne dek herhangi bir yan etkiye sebep olmamamıştır. Sadece bu taşı kullanmadan ilkin doktorunuz ile görüşmeli ve doktorunuzdan onay almalısınız.

Sabır taşı tutarları ne kadar?

Günümüzde birçok değişik satıcı, aloe vera taşı olarak da malum sabır taşı satışını yapmaktadır. Uygun fiyatlara satılan sabır taşlarına ek olarak satın aldığınız miktara nazaran sabır taşı tutarları değişmektedir. Ek olarak bu taşların kaliteleri bakımından da birbirinden ayrılmaktadır. 20 gram ağırlığında olan sabır taşı, averaj 30 ila 40 lira benzer biçimde bir fiyattan satılmaktadır. Sabır taşı tutarları ise gramajlarına nazaran değişkenlik göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir