Adam hanım demeden aslen saçlar hepimiz için en mühim yapı taşlarından bir tanesidir. Dış görünüş olarak en oldukca dikkatleri çeken saçların parlak, organik ve gür görünmesi hepimizin ortak tercihi. Ne kadar oldukca parlak görünmesini ve daha organik durmasını istiyorsak aslen yapmamız ihtiyaç duyulan bakımlar da o denli ehemmiyet kazanacaktır.

Şuan piyasada satışa çıkan binlerce saç bakım ürünü bulunuyor. Fakat genelinin kimyasal ürünlerden meydana geldiğini göz ardı etmemek gerek. Doğal olarak ki organik ürünler de var. Fakat fiyatlar da ne kadar organik olursa ona nazaran bir artış gösteriyor. Bu yazımızda sizler için en uygun bütçe ile en iyi saç bakımı nasıl yapılır onu anlatacağız. Bu sebeple saç bakımının temeli keratin bakımı ve yağlardan geçer.

İzleyin: PARLAK & YUMUŞAK | Saç Bakımı Rutinim

https://www.youtube.com/watch?v=LNe95haEBxAVideo can’t be loaded because JavaScript is disabled: PARLAK & YUMUŞAK | Saç Bakımı Rutinim (https://www.youtube.com/watch?v=LNe95haEBxA)

Hindistan cevizi tek dostunuz…

Saç mevzusunda en olmazsa olmaz yöntemlerden bir tanesi Hindistan cevizi yağı olmalıdır. Bu sebeple bu yağlar saçların vazgeçilmezidir. Direk köklere tesir edecek yağ bileşenleri yardımıyla kökleri öyleki bir besleyecektir ki hem oldukca gür durması hem de parlak ve organik bir görünüm sergilemesinde oldukça mühim olacaktır. Hindistan cevizi yağı uygularken duşa girmeden minimum üç saat ilkin olmasına dikkat etmek gerekir. Saç diplerine masaj yapar benzer biçimde yedirmek ve duşa girmek. İşte bu kadar kolay. Hele bir de hakiki organik zeytin yağı ile karıştırılarak kullanılırsa keratin bakımından bile etkili olacaktır. Haftada bir kez yapmak istenen sıhhatli saçlar sahipliğinin temelinde yatar.

Yılan yağı vazgeçilmeziniz olsun!

Yılan yağı bir saçın en dipten en uca kadar besleyen yapısı ile malum ender bakım ürünlerinden bir tanesidir. Piyasada oldukca uygun fiyatlara satılan bu yağ yatmadan ilkin saç diplerine uygulanmalı ve uyanınca direk duşa girilmelidir. Haftada en geç on beş günde uygulanan bu yöntem saçlarda istenen özelliğe kavuşmanın temeli olacaktır.

Saçlarınız için zararlardan kaçın

Sizler de bilirsiniz ki şu an piyasada satılan şampuanların geneli tuzludur. İlk duyunca tuzlu şampuan ile tuzsuz şampuan mı olur kabul edebilirsiniz. Fakat bu şampuanların seçimi saçlarda bir fazlaca etkili olacaktır. Saçlara ne kadar zararı olan yapıda olan tuzlu şampuanlar kullanılırsa o denli oldukca zarar görülecektir. Bu şekilde şeylerin yaşanmasına izin vermemek için de alınan şampuanların tuzsuz olmasına dikkat etmek gerekir. Tuzlu şampuanlar direk saç diplerine zarar verecektir. Derilerin yara olmasından tahriş olmasına kadar birçok şeye niçin olacaktır. Bu da doğal olarak ki saçların daha erken dökülmesinden tutun mat ve fena gözükmesine niçin olacaktır.

Saçlara ne kadar sıhhatli bakarsak aslen bir o kadar güzel bir saça haiz oluyoruz. Şu an özellik ile de her kadının vazgeçilmezi olan fön makineleri – düzleştiriciler… Saçlara direkt ısı ve ışık verdiği için keratin yapısının yok olmasına niçin olacak. Bu durum da doğal olarak ki istenen saç sağlığının aniden yok olmasına… İlerleyen zamanlarda pişman olmamak adına daha oldukca şimdiden tedbir almak gerekir. Ne kadar bakımlı olan saçlar istersek bu durumları gözler önüne almalıyız. Aslına bakarsan arkasından istenen görünüm oldukca rahat gelecektir.

Şampuan seçimi esnasında mümkünse çam terabenti içerikli olanlar tercih edilmelidir. Her ne kadar ağır bir kokusu olsa bile bire bir tesiri ile en belirgin destek ürünlerden bir tanesidir. Saçları her gün tertipli olarak  nemli bir halde taramak daha azca dökülmesine ve istenen gürlükte gözükmesine de destek olacağı malum gerçeklerden bir tanesi olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir