Saç ekimi sonrası uzama süreci iyi mi olur ve saç ekimi nedir. Saç ekiminin yan tesirleri var mıdır ve Ekilen saç yeniden dökülür mü. Hangi durumlarda saç ekimi yaptırılmalıdır, nerelere saç ekimi yapılır. Tarzında oldukca sık sorulan saç ekimi sorularının yanıtlarını hazırlamış olduğumuz hususi rehberimiz için okumaya devam ediniz.

 • Saç Ekimi Sonrası
 • Saç Ekimi Nedir?
 • Saç Ekimi Yaptırdığım Belli Olur mu?
 • Ekilen Saçlar Yine Dökülür mü?
 • Hangi Durumda Saç Ekimi Yapılmalıdır?
 • Saç Ekimi Öncesi Sonrası
 • Saç Ekimi Sonrası Süreç
 • Saç Ekiminin Yan Tesirleri Var mıdır?
 • Saç Ekimi Sonrası Yıkama
 • Saç Ekimi Sonrası Şampuan
 • Saç Ekimi Nerelere Yapılır?
 • Saç Ekimi Sonrası Kaşıntı
 • Saç Ekimi Sonrası 1 Ay
 • Saç Ekimi Sonrası Traş
 • Saç Ekimi Sonrası Şok Dökülme
 • Saç Ekimi Sonrası 1-2-3-4-5-6 Ay Uzama Süreci Görsellerle
 • Saç Ekimi Sonrası

  Saç ekimi, bilhassa son yıllarda saç problemi yaşayan kişilerin çoğunlukla düşündüğü bir güzel duyu operasyondur. Bu operasyonun ucuzlaması, pratikleşmesi ve gelişmesiyle kellik problemi yaşayan insanları bu operasyona teşvik etmiş ve geldiğimiz noktada her gün yüzlerce insan saç ekimi yaptırmaktadır.

  Saç Ekimi Nedir?

  Saç ekimi aslen temel olarak oldukca kolay bir işlemdir. Yüksek oranda ense bölgesinden alınan saç köklerinin, gruplara ayrılarak (uzunlukları ve yönlerine gore) sonrasında saç eksikliği yaşanmış olan bölgeye nakil edilmesi vakasıdır. İşlemin aslı budur. Can yakmaz, ağrısız, sızısız bir işlemdir ve ek olarak ameliyat izi kalmaz. Saç ekimi sonrasında ense bölgesinde yada saç ekimi meydana getirilen alanda ameliyat izi kalmaz. Enseden direk fue yöntemi ile saç kökleri teker teker toplandığı için, ameliyat sonrasında bir neşter kullanımı olmaksızın işlem bitirilir. Bu şekilde ense bölgesinde ameliyat izi kalmaz. Ekilen bölgelere de kanallar açılarak, içlerine saç kökleri yerleştirildiği için, işlemde bir yarık, çizik yada neşter olmadığından işlem sonrasında hastanın herhangi bir yerinde ameliyat izi, kesesi yada yarığı olmaz. Buda saç ekimi teşvik eden öteki mühim husustur.

  • Saç Mezoterapisi Tutarları
  • FUE Saç Ekimi Tutarları 
  • Saç Ekimi Tutarları

  Saç Ekimi Yaptırdığım Belli Olur mu?

  Saç ekimi yaptırdığım belli olur mu? Sorusu insanların en oldukca merak etmiş olduğu soruların başlangıcında yer almıştır. Çeşitli nedenlerde saç ekimi yaptırılanlar saç ekimi yaptırdığı belli olmasın ister. Çevresel etkenler, aile ve buna benzer durumlardan dolayı insanoğlu saç ekimi yaptırdığını söylemek istemez. Bu yüzden saç ekimi fue tekniği ile izsiz ve organik yapılır. Eğer ustalaşmış ellerde iseniz, saç ekimi oldukça organik olur. Saç yönleri ve uzunlukları kesinlikle hesaplanır ve ona uygun bir halde saç yerleştirmesi yapılır. Kesinlikle baştan savma bu iş yapılamaz. Bu iş ne kadar ciddiye alınırsa o aşama saç ekimi yapıldığı anlaşılmaz ve uzun uzun yıllarda bu saçlar dökülmez. Bu yüzden hekim seçimi oldukca önemlidir.

  Ekilen Saçlar Yine Dökülür mü?

  Ekilen saçlar yeniden dökülür mü? Bir başka en oldukca dört gözle beklenen sorulardandır. Ekilen saç kökleri ense bölgesinden alınırlar. Ense bölgesinde bulunan saç kökleri Tanrı tarafınca dökülmemeye programlanmış olarak doğarız. Oradaki saçlar dökülmemeye oldukça dayanıklı köklerdir. Saç ekimi yaparken o bölgeden saç kökleri toplandığı için orijinal saçlarınızdan bile sonrasında döküleceğini düşünebilirsiniz.

  Hangi Durumda Saç Ekimi Yapılmalıdır?

  Hangi durumlarda saç ekimi yapılır? Dört gözle beklenen sorulardan biri de budur.

  Saç ekimleri genel olarak seyrek olduğu süre sıklaştırma amaçlı, kellik olunca saç çoğaltmak amaçlı yapılıyor. Sadece bununla birlikte yanık yaraları, fiziki yaralanmalar, ameliyat sonrası kalan açıklıklara da saç ekimleri yapılıyor. Herhangi bir sebepten dolayı geçirdiğiniz kaza sonucu kafanızda yara izi olduğunda görüntü bakımından size çirkin gelebilir, hastalık verebilir. Bu aşamada size en büyük yardımcınız saç ekimleridir.

  Saç ekimi; yarayı, ameliyatı, yanık bölgeleri tamamen gizlemek için yapılır. Doğal olarak ki bu saç ekimlerinde de dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan alanlar bulunmaktadır. Aşırı derecede yanıklarda tahriş olmuş bölgelere saç ekimi yapılmayabilir. Bu görüntüyü güzelleştirirken sıhhat sorunlarının ortaya çıkmasına niçin olabilir.

  Saç Ekimi Sonrası – Süreç

  Saç Ekimi Öncesi Sonrası

  Saç ekimi öncesi ve sonrası farkı ayırt etmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Ek olarak bu kadar saç ekimi zor bir işlem haline dönüşür ve karmaşıklıklar çıkabilir ortaya. Saç ekimi operasyonu ile yara izlerinin kapatılması için ekim yapılacak alanda bulunan dokuların yaşıyor, hayatta olması gerekmektedir. Şu sebeple saç ekimi yapıldıktan sonrasında o saç köklerinin kafada beslenip tutunabilmesi için sıhhatli olması gerekir. Evet yanık dokular tahrip olmuştur sadece tamamen ölmüş anlamına gelmez. Tamamen ölmüş olması daha ileri aşama yanık anlamına gelir. Bu tür saç ekimlerin de ise öteki saç ekimlerinde meydana getirilen testlerden, muayenelerden daha dikkatli ve titiz bir çalışmanın olması gerekiyor.

  Saç Ekimi Sonrası Süreç

  Saç ekimi sonrası süreç iyi mi olur ne yapılmalı, kafa derisinde oluşan fiziki yaralanmalar, ameliyatlar ve ameliyat izleri şeklinde sorunlardan dolayı saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin bu mevzuda detaylı bir araştırma, data alma ve karar verme aşamasından geçmesi gerekiyor.

  Saç Ekiminin Yan Tesirleri Var mıdır?

  Saç ekiminin belirgin bir yan tesiri yoktur. Saç ekimi her yaştan hastaya uygulanır ve cinsiyet ayrımı da yoktur. Hanım, adam, genç, yaşlı hepimiz bu işlemi yaptırabilir. Bununla birlikte küçücük yan etkisinde bırakır olabilir sadece bu yan etkisinde bırakır geçicidir. Saç ekimi yapılırken ağrı sızı olmasın diye saç ekimi yapılacak bölgelere lokal anestezi yapılacaktır. Anesteziye alerjisi olan kişiler için bu bir yan tesir olabilir. Bir öteki yan tesir ise saç ekimi yapılacak bölgeler de ufak ufak delikler açılmaktadır. Bu işlem yapılırken kanlanma olabilir.

  Bunun için ameliyat öncesi kanı sulandıracak ilaçlardan uzak durulması gerekmektedir. Saç ekiminin büyük bir yan tesiri yoktur. Ek olarak kalp hastaları, kanser hastaları yada tertipli ilaç kullanan kişilerin bu ameliyat öncesi doktorundan almış olduğu izin bu ameliyatı olmak için yeterlidir. Ek olarak saç ekimi cerrahinin en risksiz sorunsuz ameliyatlarından biridir. Şu sebeple yaşamsal bir işlemi tehlikesi yoktur.

  Saç Ekimi Sonrası Yıkama

  Saç ekimi sonrası yıkama olur mu en oldukca dört gözle beklenen sorulardan birisi. Tamamen aynı hastaya ilişkin malzemeler kullanıldığı için mikrop kapması, enfeksiyon oluşturması şeklinde bir problem da yoktur. Bununla birlikte bu işlemlerin, tehditlerin oluşmaması için esasen ameliyat öncesi uzman takımlar ile bu işlem yapılmalı ve mutlak bir plastik cerrahi uzmanının ameliyata iştirak etmesi gerekir. Her saç ekimin de olduğu şeklinde lüzumlu testleri yaptırmalısınız. 

  Saç ekiminin sıhhat açısından hiçbir tesiri yoktur dediğimiz şeklinde gönül rahatlığıyla bu ameliyatı yaptırabilirsiniz sadece mühim olan saç ekimi yaptıracağınız doktoru doğru tercih etmektedir. Yanlış ve uzman olmayan ellerde meydana getirilen saç ekimleri telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğurabilir. Ek olarak hekim ameliyat sonrası ağrı, sızı için vereceği ağrı kesici ilaçlara da dikkat etmelidir.

  Saç Ekimi Sonrası Şampuan

  Saç ekimi sonrası şampuan kullanılabilir mi? Kişinin o ilaca alerjisinin olup olmadığına dikkat edilmelidir. Bir ağrı kesicinin ne kadar yan tesiri olabileceğini bilmek doktorun gözden kaçırmaması ihtiyaç duyulan mühim bir husustur. Ense bölgesinde kan pıhtılaşmaları ve şişlikler ise de saç köklerini toplamak için kullanılan aletin oluşturduğu geçici bir durum. Bununda ciddi bir yan tesiri olması söz mevzusu değildir.

  Saç Ekimi Nerelere Yapılır?

  Saç ekimi yaptıranların sayısı son zamanlar da gittikçe artmaktadır. Bunun sebebi ise gelişen teknolojiyle saç ekim şekillerinin kolaylaşması ve her insana ulaşabilir olmasıdır. Bu yöntemlerin başlangıcında ise fue saç ekimi yöntemi gelmektedir. Fue saç ekimi ile iz kalmadan ekim operasyonu gerçekleşir. Bununla birlikte saç ekimi nerelere yapılır iyi mi yapılır soruları da merak edilmektedir. Saç ekimleri nerelere yapılır? Bu soruların artması saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin değişik bölgeler ile doktorların karşısına çıkmasıyla yaygınlaşmıştır.

  Bölgesel saç ekimi, bıyık ekimi, kaş ekimi, sakal ekimi, alına saç ekimi, saç sıkılaştırma ve aklınıza gelebilecek ekim hayata geçirmeye engel olmayan birçok yere saç ekimi yapılır. Bununla birlikte en oldukca saç ekimi yaptırılmak istenen yer kafanın üst kısmı şu demek oluyor ki ön bölgesidir. Şu sebeple saç dökülmeleri ön taraftan başlayarak geriye doğru gider bu da ilk bakılmış olduğu süre derhal dikkat çeker.

  Saç Ekimi Sonrası Kaşıntı

  Saç ekimi sonrası kaşıntı olur mu? Nerelere saç ekimi yapılır? Sorusunun bir cevabı da alına saç ekimi uygulamasıdır. Alına saç ekimi yapılınca yüzün ifadesin de belirli bir değişme olur. Sadece alına saç ekiminin de yüz ifadelerin de hatların da değişme olabilir. Alına meydana getirilen saç ekimleri de gene öteki ekimler kadar etkili ve tertipli yapılıyor. Düzgüsel meydana getirilen transferlerden değişik değil. Sadece öteki saç ekimlerindeki kadar oldukca sayıda değildir.

  Öteki bir bölge sakal ekimidir. Saç ekimin de olduğu şeklinde sakal ekiminde de enseden ya da göğüs kılları şeklinde yerlerden kıl kökleri alınarak geçirme ediliyor ve sakal ekimi yapılıyor. Sakal ekimi yapılınca yüzün bölgelerine uyuşturma yapılır. Bir örnek daha verecek olursak kaş ekimi de düzgüsel saç ekimi şeklinde yapılmaktadır. Kaş ekimleri kendi saçlarınızdan alınıp çıkış yönleri belirlenip yapılıyor.

  Ek olarak ekilen kaşlar 1 hafta içinde dökülmeye adım atar hemen sonra ekilen kaş kökleri ise 3 ay ile 6 ay içinde çıkmaya başlıyor. Tamamen istenilen netice için ise 6 ay beklenmelidir. Kaş köklerinin beslenmesi için kesinlikle sigara tüketilmemeli, sıhhatli yiyecekler tüketilmelidir ve fiziki darbelerden kaçınılmalıdır.

  Saç Ekimi Sonrası 1 Ay

  Saç ekimi sonrası 1 ay hem hastanın hem de doktorun yapması ihtiyaç duyulan bazı işlemler vardır. Bu yapılacak olan uygulamalar yardımıyla, saç ekiminden alınan verim artacaktır. Saç ekimi kalitesi maksimum seviyeye çıkartılacaktır. İlk başta saç ekimi işlemi bittikten sonrasında kesinlikle hasta ilk saç yıkamasını klinikte yaptırması gerekiyor. Burada yapılacak olan işlemi iyi anlayıp öğretilen suretiyle bundan sonraki yıkamalarında uygulama etmesi lazım. Kullanılacak olan şampuanlar ve ilaçlar klinikte hekim tarafınca tavsiye edilecektir.

  Saç ekimi sonrası hasta ekim meydana getirilen bölgeleri muhafaza etmesi gerekiyor. Herhangi bir fizyolojik müdahale görmemesi için elinden geleni yapması gerekiyor. Hatta gece uyurken bile, saç ekimi meydana getirilen bölgenin üstüne yatmaması saç köklerinin korunması anlamına gelir. Bu sayede saç kökleri daha sıhhatli ve ekilen yönlere uygun çıkması sağlanıyor.

  Saç Ekimi Sonrası Traş

  Saç ekimi sonrası traş olabilmek için ne kadar süre geçmesi gerek? Saç ekimi sonrasında 3-4 gün süre sonrasında şahıs duş alabilir. Halı sahada top oynama yada fizyolojik bir iş yaşamı var ise, ekilen saçlara zarar vermeyecek şekilde korumalıdır. Saç ekimi sonrası şahıs saç köklerinin ne kadar iyi korursa o denli azca kayıpla saçlar çıkacaktır.

  Saç ekimi sonrası averaj bir ay süre sonrasında saçlar dökülürler. Bu dökülme beklenen organik bir süreçtir. Dökülen saçlar 3-4 ay süre sonrasında yeniden çıkmaya başlayacaktır. Bu ekilen saçların da yeniden dökülme olasılığı oldukça düşüktür. Bunun sebebi ise, ense bölgesinde alınan saçların geçirme edilme bu dökülmeyi engeller.

  Saç Ekimi Sonrası Şok Dökülme

  Saç ekimi sonrası şok dökülme saçlar ekilen yönlerine gore esasen mevcud saç yönlerine gore çıkmalıdır. Bu doğallığı simgeler. Meydana getirilen işin standardını de bu doğallık belirleyecektir.

  Ekilen saçları istediğiniz kadar uzatabilir istediğiniz kadar kestirebilir ve düzgüsel saçlarınız şeklinde işlem edebilirsiniz. Saç spreyleri şeklinde saç uygulamalarına da müsaade edilebilir. Doğrusu kısacası düzgüsel saçlarınızdan hiçbir farkı olamayacaktır.

  Saç Ekimi Sonrası 1-2-3-4-5-6 Ay Uzama Süreci Görsellerle

  Saç ekimi sonrası 1-2-3-4-5-6 ay uzama sürecini aşağıdaki görsel üstünden görebilirsiniz.

  Saç ekimi ile ilgili hazırlamış olduğumuz bu rehberle ilgili görüşlerinizi, sorularınızı bizlere iletebilirsiniz. Ihmal etmeyin buradaki bilgiler tamamen data verme amaçlıdır. Tabip, sıhhat tavsiyesi ve önerisi değildir. Saç ekimi sonrası ile ilgili kesinlikle bir hekim ile görüşüp son sonucu vermenizi tavsiye ederiz.

  SAÇ EKİMİ ÖNCESİ VE SONRASI – KABUK DÖKME – YIKAMA 1.hafta 2.Hafta 3.ay 4.ay 6.ay VİDEOWatch this video on YouTubeKaynak : ibrahim Erdemir

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir