Hem leziz hem de ergonomik bir tanım arayanlar için mükemmel bir kurabiye tarifiyle geldik. Oldukça kısa süre içinde hazırlayabileceğiniz bu un kurabiyesini oldukça sevecek devamlı hazırlamak isteyeceksiniz. Ansızın gelen misafirlerinize derhal ikram edebileceğiniz hem de lezzetiyle dört köşe olabileceğiniz bu un kurabiyesi tarifini kesinlikle deneyin…

Malzemeler;

 • 250 gr susuz bitkisel yağ
 • 1 su bardağı pudra şekeri
 • 4-4,5 su bardağı un
 • (*3*)

  Üstü için;

  • Pudra şekeri
  • (*3*)

   Yapılışı;

   İlk olarak uygun bir kabın içine 250 gram susuz bitkisel yağı ilave edelim. Oda sıcaklığına gelen yağın peşinden içine 1 su bardağı pudra şekerini ve 4,5 su bardağı unu ilave edelim ve yavaş yavaş yoğurma işlemine başlamış olalım. Unu kontrollü bir şekilde ekleyip yoğurma işlemini tamamlamayı dikkatsizlik etmeyelim. Hamurumuz yumuşak formda bir hamur harcı olacak dolayısıyla fazlaca un ekleyip, hamurunuzu sertleştirmeyin. Hamurunuzu uygun formda getirdikten sonrasında, hamurdan ceviz büyüklüğünde parçalar koparalım.

   Ceviz büyüklüğündeki hamurları yuvarlayarak biçim verelim ve pişirme kağıdı serili fırın tepsisinin içine yerleştirelim. Tüm hamura biçim verdikten ve fırın tepsisinin içine dizdikten sonrasında, üstüne artı desenin biçim verelim.

   Evvelde ısıtmış olduğumuz 160 derecelik fırında ortalama olarak 20 ile 25 dakika pişirelim. Sürenin sonunda kurabiyeleri oda sıcaklığına gelene dek soğutalım, soğuyan kurabiyelerin üstüne pudra şekeri serpiştirelim. Akabinde arzu ettiğiniz şeklinde servise hazır hale getirebilirsiniz…

   Video: 3 Malzemeli 🤩 Orijinal Pastane Un Kurabiyesi Tarifi

   https://www.youtube.com/watch?v=tRkZwshE9yUVideo can’t be loaded because JavaScript is disabled: 3 Malzemeli 🤩 Orijinal Pastane Un Kurabiyesi Tarifi (https://www.youtube.com/watch?v=tRkZwshE9yU)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir