Saçlarınızı yıkamak rahat görünebilir sadece saçlarınızın sıhhatli olmasını engelleyebilecek hatalar yapabileceğinizi unutmamalısınız. Aklınızda tutmanız ihtiyaç duyulan en mühim şeylerden biri, saçlarınızda bazı yağ olmadan asla yıkamamaktır. Bundan dolayı, şampuanınızın yağa bağlanması için yağa ihtiyacı olduğu ve eğer hiçbir yağ bulamazsa, saçlarınızın naturel, sıhhatli yağlarını çıkararak, saçlarınızı kurutur, kırılganlaştırır ve zarar verir.

Sebum: Sağlıklı Saçlar İçin Naturel Yağ

Saçlarınızı yıkamadan ilkin kafi yağa haiz olduğunuzdan güvenli olmak için, saç yağı olarak adlandırılan sebum kullanabilirsiniz. Sebum, saç folikülleriniz tarafınca üretilen naturel bir yağdır ve birkaç gün sonrasında, saç kökleriniz ve saç deriniz bu yağla kaplı olur. Bu, saçlarınız aslına bakarsan yağlı olduğu için yıkamak için muhteşem bir zamanlamadır. Sadece, kirli saç üstüne yağ sürmeden ilkin yıkamalısınız. Yoksa bir tek daha çok şampuan kullanmanız gerektireceğini unutmamak önemlidir.

Sağlıklı Saçları Elde Etmek: Temiz Bir Saç Derisinin Önemi

Sağlıklı saçlar elde etmek için öteki mühim bir unsur temiz bir saç derisi olmasıdır. Birçok insan bunu elde etmek için hususi ürünler satın almanız gerektiğine inanır, sadece gerçek şu ki, fazladan bir şey satın almanıza gerek yok. Anahtar her yıkamada tüm yağ ve birikimi tamamen temizlemektir. Bu aşamada saç deri temizleyicileri yararlı olur. Onlar tüm yağ ve birikimleri saç derinizden temizlemek için tasarlanmıştır ve sıhhatli hale getirir. Bu sayede yıkamalar içinde sıhhatli saçlar elde edebilirsiniz.

Saç şampuanı

Şampuan seçimi nasıl olmalı?

Şampuan seçiminde, ustalaşmış şampuan ve ucuz eczane şampuanları arasındaki farkı idrak etmek önemlidir. Eczane şampuanları ustalaşmış şampuanlar kadar etkili değildir ve saçlarınızı arzu ettiğiniz kadar temiz olmayacaktır. Ustalaşmış şampuanlar daha pahalıdır sadece daha uzun süre temiz kalmak için daha etkilidir ve eczane markaları şeklinde su ile difüze edilmemiştir.

Şampuan kullanımında, sudların temiz saç için lüzumlu olduğu fikri bir yanıltıcıdır. Eczane şampuanları çoğu zaman düzmece sudlar içerirken ustalaşmış şampuanlar farklıdır. Ustalaşmış şampuan sudları, saçlarınızın temiz bulunduğunu size söyler. Sudları gördüğünüzde yıkamayı durdurabilirsiniz bundan dolayı saçlarınız temizdir. Bu şampuan kullanımında doğru miktarı kullanmayı ve naturel yağlarını saçlarınızdan çıkarmamayı kolaylaştırır.

Sud ne demek?
“Sud” çoğu zaman su ve sabun yada şampuan şeklinde yıkama malzemelerinin köpüklerini ifade etmek için kullanılır. Bu köpükler yıkama işlemi esnasında oluşur ve saçlarınızın yada vücudunuzun temiz bulunduğunu gösterir. Bu köpükler yıkama işlemi esnasında oluşur ve saçlarınızın yada vücudunuzun temiz bulunduğunu gösterir.

Ek olarak, yağın temizlenmesi zor bulunduğunu ve bu yüzden saçlarınızı iki kez yıkamanız icap ettiğini idrak etmek önemlidir. Bu, yağlı bir tencereyi temizlemekle aynıdır, bir tek bir kez yıkamak kafi değil, birkaç kez yıkamak gerekir. Aynı şey saçlarınız için de geçerlidir, eğer saçlarınızı bir tek bir kez yıkadığınızda temiz oluyorsa, yine yine yıkamaya gerek olmayacaktır.

Netice olarak, saçlarınızı yıkamak rahat görünebilir sadece saçlarınızın maksimum potansiyeline ulaşmasını engelleyebilecek yaygın hata yapabileceğinizi unutmamalısınız. Sağlıklı saçlar elde etmek için, yağlı olduğu süre saçlarınızı yıkamak, sebum şeklinde saç yağı kullanmak, saç deri temizleyicisi kullanmak, ustalaşmış şampuan kullanmak ve saçlarınızı iki kez yıkamak önemlidir. Bu ipuçlarını izlerseniz, süper sıhhatli saçlar elde etmek için adım atmış olacaksınız.

Kaynak: The Ultimate Guide to Achieving Super Healthy Hair

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir