Salatalık ve limon ile detoks icra eden kişiler, bu detoksu yapmanın ne kadar etkili bulunduğunu daima dile getirmekteler. Hem süratli hem de oldukça fazla kilo verebilmenizi elde eden bu detoks yardımıyla istediğiniz kilolara ulaşmanız mümkün. Haftada ortalama 5 kilo verdiren bu detoks yardımıyla vücudunuzda bitikmiş olan tüm ödemleri oldukça kolay bir halde atabiliyorsunuz. Ek olarak ise metabolizmayı hızlandıran bu detoks, vücuttaki ve bilhassa göbek bölgesinde yağları oldukça daha süratli bir halde yakabilmenizi sağlıyor. Bu yazımızda sizlere salatalık limon detoksunum iyi mi uygulanabileceğinden bahsettik.

Salatalık limon detoksu iyi mi yapılır?

Salatalık limon detoks suyunu hazırlayabilmek için ilk olarak uygun bir matara içine birkaç dilim limon, bir tutam maydanoz ve bir tutam nane ilave edin. Sadece eklediğiniz limon ve maydanozların saplarını da kullanın. Ondan sonra ise isteğe bağlı olarak çubuk tarçın ekleyebilirsiniz. En sonunda ise bir tane salatalığı uzunlamasına dilimleyerek matara içine koyun. Bu şekilde kendiniz için salatalık limon detoksu hazırlamış olacaksınız. En sonunda ise mataranızı su ile doldurun. Ortalama 2 saat kadar buzdolabında beklettikten sonrasında ise istediğiniz benzer biçimde hazırlamış olduğunuz detoks suyunu içebilirsiniz. İçerisindeki su bittikten sonrasında bir kez daha doldurup içebilirsiniz. İç malzemelerini ise 1,5 günde bir kez değiştirmeniz gerekiyor. Hazırlamış olduğunuz bu detoks suyunu düzgüsel su içeceğiniz sıralarda tüketebilirsiniz.

Salatalık limon detoksu kilo verdiriyor mu?

Salatalık ve limon, hali hazırda kilo verdirmeye destek olacak gıdalardan biridir. Bu besinlerin en mühim özelliği ise vücutta birikmiş olan ödemlerin atılabilmesini sağlaması.bu şekilde vücutta şişkinlik yapmış olan ödemlerin atılımında herhangi bir mesele yaşamayacaksınız. Ek olarak maydanoz ve nane içindeki gıda maddeleri, metabolizmanın hızlanmasını sağlıyor. Bu şekilde de hızlanan metabolizma yardımıyla vücudunuz normalden oldukça daha çok yağ yakmaya başlıyor. Ek olarak limonun içindeki C vitamini yardımıyla bağışıklık sistemini de güçlendirmiş oluyorsunuz.

Salatalık limon detoksu ne işe yarar?

Salatalık limon detoks suyu, öteki detoks suları benzer biçimde vücutta bulunan toksik maddelerin oldukça daha kolay bir şekilde atılabilmesini sağlıyor. Bunlara ek olarak salatalık limon detoksunun en mühim özelliği, vücuttaki ödem atılımını sağlayabilmesi. Ek olarak salatalık limon detoksu, metabolizmayı hızlandırdığı için vücudunuz bu detoks yardımıyla oldukça daha süratli bir halde kilo vermeye başlayacaktır. Tüm bunlara ek olarak salatalık limon detoksu içinde yük orana C vitamini bulunuyor. Bu yüzden de salatalık limon detoksuna girmek, kişinin bağışıklık sisteminin güçlenmesinde etkili olacaktır.

Salatalık limon detoksu, oldukça kuvvetli bir idrar söktürücüdür. Bu sayede böbrek sağlığı için pozitif tesirleri olan salatalık limon detoksu, bununla birlikte böbrek taşı oluşumunu engellemektedir. Tüm bunlara ek olarak salatalık limon detoksu, kalp ve dama sağlığı için de oldukça yararlı bir detokstur. Salatalık ve limonun içindeki sağlıklı gıda maddeleri, yüksek tansiyonu düzgüsel seviyelere düşürmektedir. Bu sayede de yüksek gerilim hastaları bu detoks tarifleri ile yüksek seviyede seyreden tansiyonlarını düşürebilirler.

Salatalık limon detoksu kimler uygulamamalı?

Salatalık limon detoksu uygulamadan ilkin dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan bazı hususlar bulunmaktadır. Bu hususlardan en önemlisi ise tertipli ilaç kullanan kişiler için. Tertipli ilaç kullanan kişilerin ilk olarak doktorlarına danışmaları ve onay alırlar ise bu detoks tarifini uygulaya geçirmeleri gerekiyor. Zira bu detoks suyu içindeki bazı gıda maddeleri, tertipli kullanılan ilaçların etken maddeleri ile birleşince şahıs için hoş olmayan durumların baş göstermesine niçin olabiliyor. Tüm bunlar ile beraber düşük tansiyona haiz olan kişilerin de bu detoks tarifini uygulamamaları gerekiyor. Zira bu detoks tarifindeki limon, düşük gerilim hastaları için o kadar da sağlıklı olmayabilir. Ek olarak hamile bayanların da bu detoks tarifini uygulamadan ilkin doktorlarına danışıp, onay almaları tavsiye edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir