İçindekiler

Salatanın Yanında Ne Yapsam ?

Salatanın Yanında Ne Yapsam ?

Salata bildiğiniz gibi ki genel olarak her yemeğin yanına meydana getirilen ve sofraları adeta renklendiren türlerden birisidir. Bilhassa et yiyecekleri ve balık çeşitlerinden yapıldığı süre bu tarz şeyleri tamamlamak için kesinlikle salata tercih edilir. Aynı süre da salata hafifçe olmasından dolayı rejim yapanlar tarafınca fazlaca tercih edilmektedir. Kış mevsimi geldiği zamanlar da ise sofraların vazgeçilmezi içinde içeriyor. Peki o süre salata türlerinden birisini yaptık yanına ana yiyecek olarak neler yapabiliriz ? Aslına bakarsak bakarsanız hanımlar salatanın yanına gidebilecek en güzel yiyecek türleri arasın da balık çeşitleri yer almıştır. Bunun haricinde aşağıda sıralamış olduğumuz yiyeceklerden birilerini de seçebilirsiniz.

Salatanın Yanında Ne Gider

Çorba

Başlangıç olarak çorba sofraların olmazsa olmaz lezzetlerinden birisidir ve çorba yapacağınız süre da domates çorbasını seçebilirsiniz. Şundan dolayı domates çorbası hafifçe çorbalardan birisi olduğundan dolayı ve aynı süre içine kaşar rendelerseniz o süre da mükemmel çorba olacağından bunu seçebilirsiniz.

Balık

Hangi çeşit balığı seçerseniz seçin asla fark etmez. Şundan dolayı balıkla en iyi salata uyumlu olmaktadır. Marul salatasından tutun , mevsim salatasına kadar istediğiniz salata çeşidi yapabilirsiniz.

Makarna

Şimdi salata genel olarak içerik bakımından fazlaca zengindir ve bu yüzden eğer aceleniz var ise ve ergonomik olsun diyorsanız makarna çeşitlerinden birisini seçerek yaptığınız salata ile servise hazır hale getirebilirsiniz.

Salatanın Yanında Ne yapsam

Pilav

Pirinç pilavı ana yemeklerin önderlik yapar ve tek başına tüketilmez. Bu yüzden pirinç pilavı yaptığınız süre yanına da sulu yiyecek yapmış olursanız ve bu tarz şeyleri da tamamlamak için marul salatasını tercih ederseniz o süre akşama mükemmel menü hazırlamış olmuş olursunuz.

Köfte- Patates

Hem köfte hem de patates bildiğiniz gibi ki ayrılmaz ikililerden birisidir. Bilhassa köfte patates çocuklar tarafınca fazlaca sevilmektedir. Bu yüzden köfte patates kızartması yapacağınız süre yanına da çoban salatasını yapmış olursanız mükemmel tat oluşturmuş olmuş olursunuz.

Izgara Tavuk

Günümüzde ızgarada meydana getirilen tavuk fazlaca tercih edilmektedir ve bilhassa yanına salata fazlaca yakışmaktadır. Bu yüzden ızgara tavuk ile mevsim salatasını yapmış olursanız fazlaca güzel bir lezzet yakalamış olmuş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir